Jesteś tutaj

Nadejdą lepsze czasy

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.05.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Nadejdą lepsze czasy

Zapraszamy na kolejną odsłonę Projektu Edukacji Filmowej Biblio+doc Biblioteki pod Żółwiem. Tym razem obejrzymy dokument Hanny Polak, która narażając swoje życie zamieszkała wraz z bezdomnymi na podmoskiewskim wysypisku śmieci.

10 maja (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Projektu Edukacji Filmowej Biblio+doc Biblioteki pod Żółwiem. Rozpoczynamy projekcją filmu Hanny Polak "Nadejdą lepsze czasy", po której nastąpi dyskusja poświęcona trudnej tematyce filmu. Poprowadzi ją doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego Krystyna Weiher

"Nadejdą lepsze czasy" są kolejnym projektem reżyserki pozwalającym ocalić od zapomnienia marginalizowaną grupę społeczną. Oto jak na temat filmu wypowiada się koordynatorka i pomysłodawczyni Projektu Edukacji Filmowej Biblio+doc Magdalena Nowińska:

„(…)Nadejdą lepsze czasy należą do takiej kategorii filmów, które ogląda się ze zniechęceniem, wbrew sobie. Dotyczą problematyki zamiatanej pod dywan i pod świadomość. Człowiekowi łatwiej wypierać i nie przyjmować do wiadomości, że życie może potraktować człowieka gorzej niż pchłę. Tak też porównują swój marny los mieszkańcy Swałki. Konsekwencją obejrzenia tego obrazu jest namysł nad tym, w jaki sposób ja postrzegam bezdomnych i bezdomność…” 

Więcej na temat filmu dowiedzą się Państwo w wielogłosie poświęconym filmowi na stronie Głosu Kultury:

http://www.gloskultury.pl/wieloglosem-o-nadejda-lepsze-czasy/ 

Krystyna Weiher – animatorka kultury i specjalistka od public relations. Nauczycielka w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, z wykształcenia polonistka i filmoznawczyni, sekretarz redakcji rocznika „Przezrocze”, doktorantka na Uniwersytecie Gdańskim. Stale współpracuje z Akademickim Centrum Kultury Alternator, Europejskim Centrum Solidarności, Centrum Kultury w Gdyni i Against Gravity.

602939_1.1.jpg

602949_1.1.jpg

Data wydarzenia: 
10.05.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: