Jesteś tutaj

Nauczyciele - analiza

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
08.09.2015

Nauczyciele - analiza

Wystawa fotografii „Nauczyciele –analiza” jest formą fotoreportażu skupiającą się na zagadnieniach związanych z pracą i środowiskiem nauczycieli. Zamysłem autorki było przedstawienie bardziej kameralnego, niestereotypowy obrazu tej grupy zawodowej. Wystawę udostępniamy do 5 października 2015 r., od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy biblioteki.

Opis wystawy

„Nauczyciele –analiza” to fotoreportaż skupiający się na zagadnieniach związanych z pracą i środowiskiem nauczycieli. W ciągu ostatniego roku słowo „nauczyciel” często pojawiało się w mediach, nie zawsze w pozytywnym kontekście: protesty nauczycieli, skrócenie urlopów, zmiana wysokości nauczycielskich płac.  Na swoich zdjęciach chciałam uwiecznić bardziej kameralny, niestereotypowy obraz tej grupy zawodowej. Fotoreportaż jest uzupełniany przez plansze z typograficznie zinterpretowanymi synonimami słowa „nauczyciel”.

Rozmieszczenie tablic typograficznych jest niestandardowe. Tworzą one grupę- w jej środku znajduje się neutralne słowo „nauczyciel, a ułożenie pozostałych plansz bardziej u góry lub na dole ma odzwierciedlać pozytywną lub negatywną wymowę danych słów. Taki zabieg pozwala na lepszą interpretację znaczeniową słowa „nauczyciel” i jego synonimów w języku polskim. Mam nadzieję, że po obejrzeniu wystawy odbiorca  będzie mógł sam wyciągnąć wnioski na temat roli zawodu nauczyciela i jego postrzegania przez społeczeństwo. - Natalia Żuk

Natalia Żuk o sobie:

Jestem studentką  Grafiki na ASP w Gdańsku. Lubię podróżować i z bliska poznawać dziką przyrodę. Poza  tym interesuję się komiksem i oczywiście, fotografią. Ta ostatnia jest dla mnie najlepszym sposobem na zgłębianie i pokazanie innym nurtujących mnie zagadnień.

Moje prace można oglądać na www.behance.net/NataliaZuk i  w „Katalogu Exclusive” na stronie bluecanvas.pl. Osobnym projektem są zdjęcia dokumentujące życie wybranych ulic dzielnicy Gdańsk Siedlce i zmian, jakie tam nastąpiły. Można je zobaczyć na  http://tojanoelle.wix.com/projektsiedlce .

Zapraszam serdecznie;)

 

Data wydarzenia: 
08.09.2015
Udostępnij: