Jesteś tutaj

Niezwykłe zwykłe zdjęcia - Spotkanie z Maciejem Kosycarzem

/
Data wydarzenia: 
25.04.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Niezwykłe zwykłe zdjęcia - Spotkanie z Maciejem Kosycarzem

Spotkanie z Maciejem Kosycarzem w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, połączone z pokazem multimedialnym.

Informujemy o możliwości zakupienia w promocyjnej cenie następujących albumów:

  • "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Wrzeszcza i Zaspy cz. I"
  • "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Wrzeszcza i Zaspy cz. II"
  • "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia cz. I"

 

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

Maciej Kosycarz

(ur. w 1964 r.), absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Autor kilkunastu tysięcy zdjęć opublikowanych w prasie. Zawodowo fotografią zajmuje się od roku 1990. Początkowo w ukazujących się głównie na Kaszubach „Naszych Tygodnikach” oraz „Tygodniku Wieczór”, a następnie w „Głosie Wybrzeża”. W maju 1996 roku założył agencję fotograficzną Kosycarz Foto Press KFP, kontynuuje pracę ojca. Klientami KFP jest ponad 100 polskich i zagranicznych tytułów oraz agencji prasowych. Swoje zdjęcia prezentował na kilku wystawach, wydał również dwadzieścia albumów fotograficznych. W 2001 roku przygotował wystawę „Zwykłe Miasto – Gdańsk w obiektywie ojca i syna”, którą można było zobaczyć w Budapeszcie, Mostarze (Bośnia i Hercegowina), Belgradzie, Gdańsku, Kalmarze (Szwecja), Holbaek (Dania) i Kaliningradzie (Rosja).

Od 1997 roku jest współorganizatorem Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo im. Zbigniewa Kosycarza.

W archiwum jego agencji znajduje się ponad 640 tysięcy zdjęć dostępnych na stronie internetowej www.kfp.pl, które są codziennie aktualizowane. Jest to obecnie największy lokalny serwis fotograficzny w Polsce. Tak jak ojciec, za największe wyróżnienie otrzymane w życiu uważa przyznany mu przez mieszkańców tytuł „Gdańszczanina Roku 2009”. Laureat Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2010 przyznanej przez marszałka województwa pomorskiego oraz nagrody wojewody pomorskiego Sint Sua Praemia Laudi w kategorii kultura za rok 2014.

 

W 2009 roku Rada Miasta Gdańska nadała kronikarzom miasta Zbigniewowi i Maciejowi Kosycarzom Medal Mściwoja II za całokształt dorobku fotograficznego.

 

logo_dkk_duze_4.jpg

IK_logo_2017mniejsze.jpg

Logo-Narodowy-Program-Rozwoju-Czytelnictwa-300x113.jpg

Data wydarzenia: 
25.04.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: