Jesteś tutaj

Nox Romani

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.04.2021

Nox Romani

Biblioteka na Strzyży zaprasza na kolejną odsłonę wirtualnej wystawy fotografii Alana Pietrzyckiego. Premiera: 24.03.2021.

Nox Romani to tytuł drugiej części wystawy fotografii autorstwa Alana Pietrzyckiego. Pierwsza część, Dies Romani (z 28 stycznia 2021), była swoistym zaproszeniem widza do magicznej krainy Romanowa. Pietrzycki dostrzegł w tym liczącym kilkanaście kilometrów kwadratowych kawałku zieleni nieprzebrane źródło inspiracji. Jego miłość do Romanowa znalazła ujście w różnorakich dziedzinach sztuki: literaturze (zarówno proza, jak i poezja), muzyce (utwory muzyczne opiewające uroki Romanowa) oraz w niniejszym cyklu zdjęć.

Domorosły fotografik amator w drugiej odsłonie wystawy poświęconej jego zdjęciom pragnie podzielić się subiektywnym spojrzeniem na Romanów.

 

Wystawę można obejrzeć TUTAJ

 

O autorze:

          Alan Pietrzycki jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pracę dyplomową Postawy suicydalne w aspekcie bezpieczeństwa Mieszkańców gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Zarys problematyki napisał pod kierunkiem prof. nadzw. dra hab. Antoniego Olaka. Całe dotychczasowe życie zawodowe poświęcił pracy z ludźmi obarczonymi rozmaitymi patologiami: najczęściej uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.
          Czas prywatny wypełnia mu szeroko rozumiana działalność artystyczna. Kilkanaście lat temu zaznaczył swoją pozycję na lokalnej scenie hip-hopowej nie tylko jako tryumfator szeregu konkursów na najlepszy freestyle, lecz także pod egidą formacji Aluzja, której jest frontmanem. W swoim dorobku ma dwa tomiki poezji (publikacje w prasie) i kilkanaście opowiadań. Klechdy romanowskie – cykl utrzymanych w baśniowej konwencji kilkunastostronicowych form prozatorskich – są jego najświeższym dokonaniem. Jesienią 2017 roku rozpoczął regularne zmagania z kolejną dziedziną sztuki: fotografią. Swoje zainteresowania w tej materii zogniskował na oddaniu urzekającego piękna pobliskich terenów zielonych (Romanów).

Data wydarzenia: 
10.04.2021
Udostępnij: