Jesteś tutaj

O promocji literatury | Oglądaj on-line

/
Data wydarzenia: 
14.12.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

O promocji literatury | Oglądaj on-line

Jak promować literaturę oraz jak to się robi w Europie? Jaka jest rola mediów społecznościowych w promocji i komunikacji literatury? Zapraszamy do dyskusji z Anną Król i Maciejem Marciszem.

Jak promować literaturę oraz jak to się robi w Europie? Jaka jest rola mediów społecznościowych w promocji i komunikacji literatury? Zapraszamy do dyskusji z  Anną Król – menadżerką kultury, wydawcą, pomysłodawcą i dyrektor Big Book Festival oraz Maciejem Marciszem – PR Managerem w agencji Business & Culture, który od ponad dwóch lat kieruje promocją Wydawnictwa MUZA SA.  Będziemy rozmawiać z perspektywy różnych podmiotów – instytucji, autorów, wydawców oraz organizatorów wydarzeń literackich.

Moderator spotkania: Artur Rogoś

Anna Król  – menadżerka kultury, wydawca, pomysłodawca i dyrektor Big Book Festival. W 2010 roku powołała pierwszą w Polsce agencję wyspecjalizowaną w dziedzinie promocji kultury. W 2012 wraz z pisarką Pauliną Wilk założyła Fundację „Kultura nie boli”. Autorka projektów literackich i edukacyjnych promujących literaturę i czytanie. Pomysłodawczyni i dyrektor Big Book Festival, jedynego festiwalu literackiego, który odbywa się w Warszawie od 2013 roku. Kuratorka wydarzeń promujących twórczość Jarosława Iwaszkiewicza. Pomysłodawca i redaktorka książki „Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia”. Wydawca, w 2011 współzałożyła wydawnictwo Wilk&Król Oficyna Wydawnicza.

Maciej Marcisz - PR Manager w agencji Business & Culture, od ponad dwóch lat kieruje promocją Wydawnictwa MUZA SA. Pracował dla takich marek i instytucji jak Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wydawnictwo Smak Słowa czy Qchnia Artystyczna Marty Gessler. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Finalista nagrody PRotony w kategorii debiut w PR. 

 

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale popler.tv

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu BIBLIOCAMP 2015

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Data wydarzenia: 
14.12.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Tagi: 
Udostępnij: