Jesteś tutaj

Obrazy z morza - wystawa obrazów Gabriela Oleszka

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
01.08.2017

Obrazy z morza - wystawa obrazów Gabriela Oleszka

W dniach 01-31 sierpnia 2017 r. zapraszamy do oglądania wystawy Gabriela Oleszka. Autor obrazów w swoim dorobku ma już ponad dwieście dwadzieścia obrazów o tematyce marynistycznej.

Gabriel Oleszek urodził się w 1948 roku w Wałbrzychu. Prawie całe swoje życie zawodowe spędził na morzu.

Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Jest autorem wielu publikacji fachowych w prasie specjalistycznej.

Napisał 39 książek, między innymi: SOS „Bright Star”, Dotknięcie piekła, Kosynierzy z „Daru Pomorza”, Smak winy, Zdążyć na czas, I nie ma na takiego siły, Ostatni Rejs, Rejs do White Blue, Kiedy byłem małym chłopcem, Długa wiosna, Powrót na żądanie. Kosynierzy z "Daru" 50 lat później, Niedobry syn, Kosynierzy z "Daru" znowu razem (praca zbiorowa), Opowieści z morza.

Najbliższa jest mu marynistyka, jednakże kilka napisanych przez niego książek ma charakter tzw. fikcji politycznej.

 Jest także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum”. Zachęcony przez kolegów ze stowarzyszenia, a w szczególności przez czołową artystkę tej grupy Barbarę Wojtanowską, zajął się malarstwem olejnym. W swoim dorobku ma już ponad dwieście dwadzieścia obrazów. Zazwyczaj są to obrazy o tematyce marynistycznej.

Data wydarzenia: 
01.08.2017
Udostępnij: