Jesteś tutaj

Od Armii Terakotowej do Gór Tęczowych. Fotograficzny kalejdoskop z podróży do Chin

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
09.05.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Od Armii Terakotowej do Gór Tęczowych. Fotograficzny kalejdoskop z podróży do Chin

Chiny to egzotyczny kraj ogromnych kontrastów, kraj o powierzchni zbliżonej do Europy. Relacja dotyczy środkowych i południowych prowincji Chin. Zobaczymy nie tylko „żelazne punkty” turystyczne, ale też inne, niezwykłej piękności obiekty i miejsca, z których wiele znajduje się na liście Unesco.

Najważniejsze zabytki historyczne to: Zakazane Miasto, Wielki Mur, Armia Terakotowa ale też Pałac Gedan i stare miasto Lijang, Wśród zabytków krajobrazu zobaczymy niezwykłe Tęczowe Góry i Kamiennny Las sprzed 270 mln lat jak również świętą Górę Huashan i Wzgórza Guiling porośnięte lasami bambusowymi. Zwiedzimy również Instytut Pandy, zakład produkcyjny pereł hodowlanych, manufakturę haftu na jedwabiu, warsztat rzeźbiarski jadeitu- chińskiego kamienia narodowego. Poznamy również piękno strojów mniejszości narodowych.

Włodzimierz Łukasiak -organizator i uczestnik wielu indywidualnych wypraw oraz niestandardowych wypraw zbiorowych. Członek Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej w Gdańsku. Z zawodu inżynier elektronik. Najlepiej czuje się wśród przyrody, unika dużych miast, komercji i bezczynności. Zamiłowany piechur i pasjonat  fotografii. W czasie pokazu przedstawia informacje dotyczące różnych dziedzin życia danego państwa i społeczeństwa, ponieważ zdjęcia „mówią same za siebie”.  Nie zapomina również o ciekawostkach, które są jak „przyprawy w zupie”

Data wydarzenia: 
09.05.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: