Jesteś tutaj

Odlotowa pasja

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
05.05.2016

Odlotowa pasja

Wystawa fotograficzna Stowarzyszenia EPKK Spotters

Stowarzyszenie EPKK Spotters zostało założone w 2007 roku przez czterech sympatyków macierzystego lotniska Kraków - Balice.Stowarzyszenie jest wpisane do rejestru sądowego i od niedawna funkcjonuje również jako wydawnictwo pod tą samą nazwą co stowarzyszenie.

Niezależnie od pogody czy pory roku można ich spotkać w okolicach lotnisk na całym świecie. Wystarczy, że na jednym z nich ma się pojawić jakiś ciekawy samolot. Są też wiernymi bywalcami wszelkich pokazów lotniczych. Dla kilku ujęć są gotowi pokonać setki, a nawet tysiące kilometrów. To spotterzy lotniczy - ludzie, dla których lotnictwo to nie tylko hobby, ale wręcz sposób na życie.

Polowanie na ciekawy samolot przypomina trochę myślistwo czy pracę snajpera - długie oczekiwanie, a potem kilkadziesiąt sekund, podczas których jest szansa wykonania wymarzonego zdjęcia.

Do zrobienia naprawdę ciekawego zdjęcia poza dobrym sprzętem potrzebne jest jeszcze doświadczenie, refleks i zwyczajne szczęście.

Nagrodą za wytrwałe "polowanie" są jednak zatrzymane w kadrze unikalne chwile nie tylko dokumentujące historię lotnictwa, ale także ukazujące jago magię i piękno

Wystawę można oglądać do 10 czerwca 2016 r.

Zapraszamy!

Data wydarzenia: 
05.05.2016
Udostępnij: