Jesteś tutaj

ODWOŁANE Drugie życie książki

/
Data wydarzenia: 
30.03.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
16:00

ODWOŁANE Drugie życie książki

Zapraszamy na warsztaty kreatywne dla dzieci „Drugie życie książki”, które będą odbywać się w Bibliotece na Grobli raz w miesiącu w poniedziałek.

Origami, kusudama, quilling, decoupage… Chcesz się dowiedzieć, co oznaczają te wszystkie dziwnie brzmiące nazwy? A może chcesz nauczyć się, jak stworzyć coś z niczego albo jak dobrze wykorzystać stare, zaczytane już książki i czasopisma? Jeśli tak, to nasze warsztaty „Drugie życie książki” skierowane są właśnie do Ciebie! Zapraszamy Cię co miesiąc do Biblioteki na Grobli, gdzie dowiesz się, w jaki sposób ze zniszczonych książek możesz wyczarować prawdziwe cuda, które ozdobią Twój dom!

 

Warsztaty „Drugie życie książki” to wspaniała zabawa dla dzieci w wieku szkolnym. Kładąc nacisk zarówno na kreatywność, jak i ekologię, uczą, jak wykorzystywać stare, niepotrzebne już materiały, z naciskiem na zniszczone książki i czasopisma, rozwijają kreatywne myślenie, pokazują, jak ważny jest wtórny obieg surowców i idea zero waste. Jednocześnie pomagają zapoznać młodsze dzieci, dla których często codziennością są media elektroniczne, z książką drukowaną, fakturą papieru, zapachem farby drukarskiej. Warsztaty pokażą dzieciom, że książka to codzienny przedmiot, stale obecny w ludzkim życiu.

 

Spotkania warsztatowe odbywać się będą w ostatni poniedziałek miesiąca o godzinie 16.00. 

 

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 lat. Zapisy pod adresem bibliotekanagrobli@wbpg.org.pl.

Data wydarzenia: 
30.03.2020
Godzina rozpoczęcia: 
16:00
Udostępnij: