Jesteś tutaj

Opowiadania kryminalne

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.10.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:15

Opowiadania kryminalne

Joanna Jodełka, Wojciech Chmielarz i Michał Larek – to autorzy opowiadań, które znalazły się w tomie „Trupów hurtowo trzech”. Zapraszamy na rozmowę z pisarzami i promocję książki.

„Trupów hurtowo trzech” to zbiór opowiadań, który powstał w charytatywnym celu. Najlepsi polscy pisarze kryminałów oddali swe pióra, by wspomóc budowę wyjątkowego Domu i stworzyli niezwykły zbiór opowiadań. Zawodowi mordercy i amatorzy, makabra i farsa przeplatają się w książce, ukazując różnorodne oblicza polskiego kryminału. Kupując książkę, wspieracie budowę poznańskiego Domu Autysty - bezpiecznego domu z profesjonalną opieką dla dorosłych osób z autyzmem.

Joanna Jodełka - pisarka, autorka prozy gatunkowej. W świecie prozy zaistniała w imponującym stylu, otrzymując w 2010 roku Nagrodę Wielkiego Kalibru za debiutancką powieść zatytułowaną „Polichromia”. Warto nadmienić, że poznańska autorka była pierwszą kobietą, w której ręce trafiła ta prestiżowa nagroda. Ze wszystkich wydanych przez Jodełkę książek „Polichromii” najbliżej jest do konwencji klasycznego kryminału. Następnie ukazały się powieści „Grzechotka” i „Kamyk”, a w 2015 r. została wydana powieść „Kryminalistka”, otwierająca cykl kryminałów, w której główną bohaterką jest Joanna, pisarka. Ostania jej powieść „Wariatka” ukazała się w 2016 r.

Wojciech Chmielarz publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest autorem czterech książek z serii kryminałów o komisarzu Mortce oraz powieści kryminalnej „Wampir". Czterokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, nagrodę tę otrzymał w 2015 roku za powieść „Przejęcie". W przygotowaniu jest film fabularny na podstawie jego drugiej książki „Farma lalek".

Michał Larek -  pisarz, literaturoznawca oraz wykładowca. W 2014 roku wydał „Martwe ciała”, reportaż o Edmundzie Kolanowskim, seryjnym zabójcy z Poznania, a w 2016 roku powieść kryminalną „Mężczyzna w białych butach”, inspirowaną autentyczną historią (obydwie książki we współpracy z Waldemarem Ciszakiem, adwokatem).

 

trupy.jpg

Data wydarzenia: 
20.10.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17:15
Udostępnij: