Jesteś tutaj

Otwarcie Biblioteki Ratuszowej

Otwarcie Biblioteki Ratuszowej

Nowa filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku będzie otwarta dla czytelników od 7 lutego. Jest to nowa siedziba Filii nr 33.

W poniedziałek 7 lutego, zapraszamy na otwarcie Biblioteki Ratuszowej. Nazwa nawiązuje do budynku, w którym nowa filia będzie się znajdować – odrestaurowanym Ratuszu Oruńskim, przy ulicy Gościnnej 1.

Na piętrze oraz na poddaszu została zaplanowana wypożyczalnia książek, kącik dla dzieci oraz przestrzeń warsztatowa. Filia jest w pełni dostosowana do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin, szczególnie, że w pierwszym tygodniu działania nowej biblioteki, przygotowaliśmy szereg wydarzeń i atrakcji. W programie m.in. spotkania z Pawłem Huelle i Anną Kańtoch, a także warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów. 

Przewidzieliśmy również atrakcję, która zaangażuje całe rodziny. Czeka na nich czeka dostępna na smartfony gra multimedialna „Spotkanie w Bibliotece". Pozwoli ona poznać historię, topografię i ciekawostki dotyczące budynku oraz dzielnicy Orunia. W pierwszym tygodniu, w związku z grą, przewidujemy konkurs z nagrodami.

Program wydarzeń w Bibliotece Ratuszowej:

  • 07.02-12.02.: gra rodzinno-przestrzenna odnosząca się do historii budynku i dzielnicy, wymagająca zainstalowania aplikacji na telefon; w kolejnym tygodniu ogłoszenie na Facebooku zwycięzców i nagrodzenie ich upominkami. Gra będzie aktywna przez cały rok – każdy chętny będzie mógł zagrać, ale po 12.02. nie będzie to już monitorowane i nagradzane.
  • 07.02.2022, 17:30 Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch, autorką popularnych powieści kryminalnych (w nawiązaniu do historii budynku, w którym niegdyś mieścił się komisariat policji)
  • 08.02.2022, 17:00 Folk warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat (Prowadzenie: Anna Kaźmierak, na podstawie książki własnego autorstwa: Turonie, żandary, herody, Dwie Siostry 2019)
  • 09.02.2022, 15:30 Warsztaty psychologiczne dla młodzieży (12 – 18 lat ) z Przemkiem Staroniem - „Nie rozumiem tego świata, czyli co zrobić, aby odnaleźć się w trudnej rzeczywistości”
  • 10.02.2022, 12:00-14:00 Warsztaty dla seniorów z Akademią Zabawy i Edukacji „Wykrzyknik”: Mandale Zero-Waste wykonane z ziaren, makaronów i kasz
  • 11.02.2022, 17:30 Spotkanie autorskie z Pawłem Huelle; ogłoszenie rocznej akcji Gdańsk czyta: „Talita”; prowadzenie Anna Burzyńska

Obowiązują zapisy e-mailowe, na warsztaty pod adres: anna_walkowiak@wbpg.org.pl oraz na spotkania autorskie: promocja@wbpg.org.pl.

Data wydarzenia: 
13.02.2022
Udostępnij: