Jesteś tutaj

Otwarcie nowej Filii WiMBP w Gdańsku - Biblioteki Lawendowej

/
Data wydarzenia: 
31.01.2020

Otwarcie nowej Filii WiMBP w Gdańsku - Biblioteki Lawendowej

Już 31 stycznia o godzinie 15.00 zostanie otwarta nowa filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Biblioteka będzie znajdować się przy ulicy Lawendowe Wzgórze 5 w budynku niedawno otwartej Szkoły Podstawowej nr 6.

Biblioteka Lawendowa będzie dysponować 140-metrową przestrzenią podzieloną na dwie sale. Pierwsza z nich będzie pełnić rolę czytelni, gdzie spragnieni spokoju czytelnicy będą mogli zasiąść w wygodnych fotelach i oddać się lekturze przy kawie (filia będzie dysponowała ekspresem do kawy). Druga z sal, przeznaczona dla młodzieży, posiadać będzie m.in. mobilny telewizor, magnetyczną tablicę, dostęp do gniazdek elektrycznych, wygodne pufy, a wszystko to w nowoczesnym i komfortowym otoczeniu.

W księgozbiorze nowej biblioteki znajdować się będą książki dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Na otwarcie filii obejmować będzie blisko 7000 tytułów oraz prawie 700 audiobooków.

W Bibliotece Lawendowej będzie również dostępna usługa Legimi. Młodzież będzie mogła w bibliotece zaangażować się w tworzenie podcastów.  Na potrzeby tworzenia podcastów został przygotowany odpowiedni sprzęt.

W dniu otwarcia będzie można już korzystać z księgozbioru filii. Natomiast pierwszego dnia regularnego funkcjonowania biblioteki - 1 lutego 2020 r. (sobota) zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do odwiedzenia Biblioteki Lawendowej. Tego dnia będzie można nie tylko obejrzeć naszą nową filię i wypożyczyć książki, ale także wziąć udział w ciekawych warsztatach. Zajrzyjcie do nas koniecznie! Biblioteka Lawendowa już gotowa!