Jesteś tutaj

Otwarcie wyremontowanej Biblioteki Morenowej

/
Data wydarzenia: 
12.12.2020

Otwarcie wyremontowanej Biblioteki Morenowej

Dobra wiadomość dla czytelników! Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na Morenie już 8 grudnia.

Slajerwww_otwarcie_morenowej_11.png

Po czterech miesiącach remontu wreszcie możemy zaprosić Czytelników do nowego wnętrza Biblioteki Morenowej.

Biblioteka Morenowa posiada  ponad cztery tysiące zarejestrowanych czytelników. Średnio dotychczas odwiedzało ją 100-120 osób w ciągu dnia – mówi Joanna Wachowicz, kierownik Biblioteki Morenowej.

Na popularność wśród czytelników wpływa bogaty księgozbiór biblioteki. Jak podkreśla Joanna Wachowicz, po drobnych zmianach oferta będzie obejmować 14 tysięcy książek oraz audiobooków.

Jakie zmiany czekają na odwiedzających Bibliotekę Morenową?

Remont pomieszczeń filii Biblioteki Morena oprócz odswieżenia miejsca oraz lucznych udogodnień obejmował dostawę i montaż mebli oraz wyposażenia. Do biblioteki zawitały nowe regały, nowe oznakowania działów, stanowiska komputerowe/stoły, fotele, krzesła.

- Na pewno po tych zmianach biblioteka będzie wyglądać na miarę XXI wieku. Jest ładnie oraz estetycznie. Wszystko jest nowe, bo to był generalny remont. Posiadamy to, co nam potrzebne – zdradza Joanna Wachowicz, kierownik Biblioteki Morenowej. – Będzie większy komfort w poruszaniu się po bibliotece, bo jest więcej przestrzeni między regałami. Z takich przyziemnych zmian będzie dostępna toaleta dla czytelników, której wcześniej nie było.

Czytelnicy w związku z pandemią muszą się liczyć z innymi zasadami funkcjonowania biblioteki. Jednocześnie do biblioteki będą mogły wejść 2-3 osoby. Do tego oczywiście dochodzi dezynfekcja i obowiązek noszenia maseczek.

Książki wracające od czytelników od razu trafiają na 72 godzinną kwarantannę. Dopiero po tym czasie zostaną ponownie udostępnione.

Zapraszamy 8 grudnia o godz. 11.00

Data wydarzenia: 
12.12.2020
Udostępnij: