Jesteś tutaj

Pamięci Tadeusza Jabłońskiego (Pawła Dzianisza)

/
Data wydarzenia: 
07.11.2020

Pamięci Tadeusza Jabłońskiego (Pawła Dzianisza)

16 października 2020 r. mija pierwsza rocznica śmierci (a 26 października sto pierwsza rocznica urodzin) Tadeusza Jabłońskiego (Pawła Dzianisza).

16 października 2020 r. mija pierwsza rocznica śmierci (a 26 października sto pierwsza rocznica urodzin) Tadeusza Jabłońskiego (Pawła Dzianisza) – dziennikarza, publicysty, eseisty, pisarza, krajoznawcy, działacza turystycznego, żeglarza i podróżnika; autora ponad trzydziestu książek.

W swoich reportażach i szkicach krajoznawczo-historycznych Tadeusz Jabłoński chciał ocalić od zapomnienia to, co jego zdaniem było warte ocalenia, by sztafeta pokoleń nie została zerwana. Jego upamiętniająca aktywność nie ograniczała się do publikacji artykułów i książek. Był niestrudzonym inicjatorem akcji budowy pomników, fundowania tablic pamiątkowych, nadawania nazw ulic i innych działań zmierzających do zachowania pamięci o ludziach, miejscach i wydarzeniach.

Chcielibyśmy, aby zebrana przez nas bibliografia, licząca prawie 3 tysiące pozycji, była formą upamiętnienia Tadeusza Jabłońskiego, tak bardzo zasłużonego dla Pomorza.

Zachęcamy też do obejrzenia fotograficznego wspomnienia o p. Tadeuszu.

zdjecie_dzianisz.jpeg

Data wydarzenia: 
07.11.2020
Udostępnij: