Jesteś tutaj

Paris. Dzień po...

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
22.01.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Paris. Dzień po...

Dzień po zamachach tłumy pogrążonych w smutku i żałobie Paryżan wychodzą na ulice, składają kwiaty, zapalają znicze, aby w ten sposób okazać solidarność z ofiarami ataków oraz wyrazić sprzeciw wobec terroryzmu. Szok, strach i oburzenie przeplatają się z bólem, cierpieniem i niedowierzaniem.

Prezentowane na wystawie fotografie powstały dzień po serii ataków terrorystycznych, jakie miały miejsce  13 listopada 2015 r. w Paryżu. W ten piątkowy wieczór z rąk zamachowców ginie 137 niewinnych ludzi, a ponad 300 zostaje rannych. Wskutek zamachów w całym kraju zostaje ogłoszony stan wyjątkowy, a w stolicy Francji, po raz pierwszy od 1944 r. również godzina policyjna. Do pilnowania bezpieczeństwa w Paryżu skierowanych zostaje 1500 żołnierzy. Prezydent Francji, François Hollande, ogłasza trzydniową żałobę narodową.

Autor wystawy - ANDRZEJ WRÓBLIWSKI fotografią z przerwami zajmuje się od wczesnej młodości. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1967 roku. Współpracował jako fotoreporter z Kielecką Gazetą Codzienną. Fotografował i tworzył zasoby fotograficzne w rodzinnej firmie dla potrzeb reklamy, marketingu, prezentacji produktowej, jak i publikacji w prasie specjalistycznej i katalogach. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych, zbiorowych i w publikacjach albumowych. Uczestniczył w wielu plenerach i konkursach fotograficznych, których jest laureatem. Najnowsze projekty fotograficzne to prace w technikach historycznych: gumie chromianowej i platynotypii. Pierwszoplanowe i najważniejsze to tworzenie prac zgodnie z kryteriami i wymogami fotografii kolekcjonerskiej.

Wystawę udostępniamy do 15 lutego 2016 r.

Data wydarzenia: 
22.01.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: