Jesteś tutaj

Pastel i terpentyna - wystawa fotografii Iwony Krzysztoń

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.05.2018

Pastel i terpentyna - wystawa fotografii Iwony Krzysztoń

W dniach 04-31 maja 2018 r. zapraszamy do oglądania wystawy fotografii zatytułowanej "Pastel i terpentyna" Iwony Krzysztoń. Artystka od 2007 roku, posługując się aparatem fotograficznym, stara się zainteresować nas swoim wewnętrznym światem. Autorka wystawy o sobie mówi: „Artysta to stan umysłu, duch niepokorny, niespokojny, twórczy, kreujący świat wewnętrznych przeżyć. Rzeczywistość jest jedynie wstępem do kreowania świata własnej wyobraźni”.

Iwona Krzysztoń:  absolwentka PLSP w Gdyni-Orłowie. Od 2007 posługując się aparatem fotograficznym, stara się zainteresować nas swoim wewnętrznym światem: tym pierwszym wrażeniem, jakie się ma, wchodząc do nieznanego pomieszczenia: albo zechcemy w nim zostać, albo  przejdziemy obojętnie nie doznawszy żadnego wzruszenia powiek.

Autorka wystawy o sobie mówi: „Artysta to stan umysłu, duch niepokorny, niespokojny, twórczy, kreujący świat wewnętrznych przeżyć. Rzeczywistość jest jedynie wstępem do kreowania świata własnej wyobraźni”.

Od kilku lat realizuje projekt (do którego zaprasza jedną osobę z tym samym narzędziem, czyli aparatem fotograficznym), w którym rzeczywistość jest jedynie pretekstem do pokazania wewnętrznej siebie w odniesieniu do drugiej osoby. Zderzenie tych dwóch światów – realnego i wykreowanego – daje bardzo ciekawe spojrzenie na stworzoną rzeczywistość, w której każdy znajdzie jakąś część siebie.

Iwona Krzysztoń ma na swoim koncie publikacje, wystawy, nagrody i wyróżnienia.

Brała udział w wystawach zbiorowych z GTTF oraz Oruńskie Warsztaty Fotograficzne.

Wystawy indywidualne:

„Portret” – 2013

„Nie taką mnie urodzili” – Elbląg 2016

 „Dwubiegunowość”, „Dyferencje” – z Robertem Siwkiem 2015-2016

Tryptyk poświęcony osobom z niepełnosprawnością intelektualną „Po prostu jestem” – 2017

 

Data wydarzenia: 
30.05.2018
Udostępnij: