Jesteś tutaj

Piotrek w Watykanie. Przewodnik po najmniejszym państwie świata.

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.04.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Piotrek w Watykanie. Przewodnik po najmniejszym państwie świata.

Zapraszamy na spotkanie Edytą Gawryś, autorką książki „Piotrek w Watykanie. Przewodnik dla dzieci i młodzieży po najmniejszym państwie świata” - zrodzonej z wielkiej miłości do sztuki i klasycznych wartości: prawdy, dobra i piękna.
Mimo że przewodnik jest napisany głównie z myślą o starszych czytelnikach - nastolatkach i dorosłych –autorka zachęca rodziców do czytania gorównież swoim najmłodszym dzieciom. W książce znajduje się wiele ciekawych zadań do wykonania, które pomogą dzieciom utrwalić wiedzę,skłonią je do dalszego zgłębiania zagadnienia oraz oswoją ze sztuką poprzez gry i zabawy. Po tym niezwykłym miejscu, jakim jest najmniejsze państwo na świecie – Watykan, oprowadza nastoletni Piotrek, który wraz z rodzicami mieszka w Rzymie. Piotrek to erudyta, którego pasją jest historia kultury europejskiej, jej tradycja i sztuka. Opowiada wiele ciekawych historii, w prosty sposób przekazuje istotne fakty. Zachęca młodych turystów do poznawania wraz z nim tego niesamowitego świata.
Autorka książki, Edyta Gawryś, na co dzień mieszka w Boloniii działa na rzecz Polonii we Włoszech. Redaktor naczelna polsko-włoskiego radiowego portalu internetowego oraz nauczycielka w polskiej szkole w Bolonii.
Ilustracje do książki wykonała Maja Lulek.
Wydawca: Wydawnictwo EKWITA

W programie premiery książki między innymi:

  • opowieści autorki – mieszkanki Włoch – o Watykanie i Rzymie,
  • czytanie fragmentów książki,
  • zabawy związane ze sztuką.

Z każdej sprzedanej książki 2 złote zostanie przekazane na Fundusz Dzieci Osieroconych Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Recenzje:

„[…] Przewodnik dla dzieci „Piotrek w Watykanie” zawiera wiele ciekawostek, a tym samym uprzedza część pytań, jakie młodzi, ciekawi turyści mogą zadać rodzicom czy przewodnikom. Wydaje mi się, że autorka zadała sobie (nie byle jaki) trud spojrzenia na jedno z najbardziej znanych i „turystycznych” miejsc świata oczami osoby wybiegającej poza utarte ścieżki, zaciekawionej bardziej tym, co „wisi tam wysoko pod sufitem”, niż nabożną kontemplacją dzieła „światowej sławy artysty”  – oczami dziecka”.

Dominika Wronikowska – historyk sztuki i przewodnik po Rzymie

„Zaskakujący w swej niecodziennej formule, wciągający i przystępny w treści przewodnik. Pełen nie tylko historycznych faktów, ale również  zagadek, zadań i anegdot. Zaintryguje najmłodszych, do których jest skierowany, podobnie jak dorosłych. Dla mnie – mieszkanki tego najmniejszego państwa świata i mamy dwóch córeczek – to naprawdę niezwykła publikacja. Polecam”.

Magdalena Wolińska-Riedi – korespondentka TVP w Rzymie

 

Data wydarzenia: 
28.04.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: