Jesteś tutaj

Plemiona południowej Etiopii

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.12.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Plemiona południowej Etiopii

Zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze z Michałem Kochańczykiem, połączone z prezentację multimedialną.

Spotkanie z afrykanistą. Pełna ekspresji, ilustrowana przeźroczami opowieść o podróży wśród plemion południowej Etiopii,  żyjących  w oderwaniu od naszej cywilizacji.

 

 

Michał Kochańczyk był kierownikiem i uczestnikiem dwudziestu wypraw w góry wysokie. Jego największym osiągnięciem górskim jest udział w przeprowadzeniu nowej drogi na jedną z najtrudniejszych gór na świecie: szczyt Fitz Roy w Patagonii. Prezes Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto” w Gdańsku, instruktor alpinizmu Polskiego Związku Alpinizmu.

Podróżnik. Przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował  przez wilgotne lasy równikowe, spływał Amazonką, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie. W czasie swoich licznych podróży kopał złoto w Amazonii, pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach. Swoje wyprawy opisywał w wielu czasopismach, m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Poznaj Świecie”, „n.p.m”, „Dzienniku Bałtyckim”, „Nie z tej Ziemi”, „Taterniku”, „Górach i Alpinizmie”. W lokalnej telewizji w Gdańsku zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych - jego film o wyprawie na Annapurnę był  emitowany w pierwszych programie Telewizji Polskiej. Podczas  wyprawy na Kongur Shan najwyższy szczyt Pamiru Chińskiego w Sinciangu  zrealizował film dokumentalny.

Michał Kochańczyk został dwukrotnie odznaczony medalami za wybitne osiągnięcia sportowe, dwukrotnie medalami za wybitne osiągnięcia andynistyczne. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wręczyło mu dyplom za uratowanie kota z wysokiej sosny :)

 

Filia nr 18 WiMBP, Gdańsk, Manifestu Połanieckiego 32/34

Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny

Data wydarzenia: 
12.12.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: