Jesteś tutaj

Pobudka, Kościele! - spotkanie z Jarosławem Makowskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.12.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Pobudka, Kościele! - spotkanie z Jarosławem Makowskim

"Pobudka, Kościele!" to pierwsza w Polsce wszechstronna ocena myśli papieża Franciszka. Jej autor, Jarosław Makowski, w niezwykle przystępny i jasny sposób ukazuje nauczanie obecnego papieża. Makowski szczególny nacisk kładzie na kwestie społeczne, które papież często porusza: spór o klimat, troskę o ubogich, otwarcie Kościoła na świat współczesny czy przyjmowanie uchodźców. Dla Jarosława Makowskiego papież Franciszek to człowiek, który autentycznie chce zmienić swój Kościół. To kapłan, który nim zacznie wymagać od innych, wpierw wymaga od siebie. To biskup, który jest… antyklerykałem.

Na kolejnych kartach książki "Pobudka,Kościele!" poznajemy Franciszka kaznodzieję, który porzuca kościelną nowomowę na rzecz prostych i autentycznych opowieści. Zdaniem Makowskiego prawdziwa rewolucja papieża Franciszka dokonuje się w sferze języka.Książka „Pobudka,Kościele!” przybliża nowy sposób myślenia, który wraz z Franciszkiem pojawił się w Kościele katolickim oraz śmiały styl przywództwa Następcy Świętego Piotra. Na koniec Makowski stawia nieoczywiste i trudne pytanie: dlaczego polski Kościół ma kłopot z papieżem Franciszkiem i jego przesłaniem?

Jarosław Makowski (ur. 22 kwietnia 1973 w Kutnie) – polski historyk filozofii, dziennikarz i publicysta, od 2010 do 2015 dyrektor Instytutu Obywatelskiego, autor takich publikscji, jak: 

Mistrzowie w krainie życia. Rozmowy nie tylko o filozofii (2001)
Dziesięć ważnych słów. Rozmowy o Dekalogu (2002)
Leksykon wielkich teologów XX/XXI wieku (red., 2003)
Trochę zostawić Bogu. Wywiad rzeka z o. Wacławem Oszajcą (2004)
Kobiety uczą Kościół (2007)
Wariacje Tischnerowskie (2012)

   

   

 

Spotkanie finansowane ze środków Rady Dzielnicy Przymorze Wielkie. 

Data wydarzenia: 
10.12.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: