Jesteś tutaj

Podróże małe i duże

/
Data wydarzenia: 
04.10.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Podróże małe i duże

Projekt „Podróże małe i duże” to prezentacja losowo wybranych fotografii ze zbiorów fotografii podróżniczej Andrzeja Wróblewskiego. Wśród prac znajdą się widoki zarówno z bardzo odległych zakątków świata jak i miejsc, które znajdują się na wyciągnięcie ręki.

Od autora: Czasem wychodząc tylko kilka kroków od domu można napotkać urzekające widoki i wrócić z pięknymi fotografiami. Nie każda podróż musi być daleka i egzotyczna. Projekt „Podróże małe i duże” to prezentacja losowo wybranych fotografii ze zbiorów fotografii podróżniczej Andrzeja Wróblewskiego. Wśród prac znajdą się widoki zarówno z bardzo odległych zakątków świata jak i miejsc, które znajdują się na wyciągnięcie ręki. Różnorodność świata, natury, kultur jest zadziwiająca. Każde miejsce na świecie może pokazać nam życie z innej perspektywy.

 

Andrzej Kazimierz Wróblewski rocznik 1942.  W latach 1961-1965 współpracował z Kielecką Gazetą Codzienną jako fotoreporter. W 1966 roku wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i czynnie uczestniczył w projektach fotograficznych pogłębiając swoje umiejętności w wielu dziedzinach sztuki fotograficznej. Jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP oraz członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.  Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz uczestniczył w konkursach fotograficznych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Otrzymał medal „Za zasługi dla fotografii polskiej” w 100. Rocznicę Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Przez dłuższy okres zajmował się tworzeniem małych form rzeźbiarskich w bursztynie stanowiących unikatowe egzemplum o zróżnicowanej symbolice, co w połączeniu ze srebrem nadawało głębię oraz ponadczasową pewność wartości. Dużą wagę przywiązuje do tworzenia w technikach historycznych; gumie chromianowej i platynotypii. Od kilku lat sygnuje swoje fotografie niezależnie od kategorii i techniki wykonania jako odautorskie, ponieważ od zamysłu – projektu do całkowitego zakończenia, niezależnie od przeznaczenia, wszystko wykonuje w pracowni autorskiej (łącznie z oprawą) i ma bezpośredni kontakt fizyczny z tymi pracami. Z dużą uwagą zgłębia procedury  i wymogi dla fotografii kolekcjonerskiej, starając się sprostać trudnym wymogom formalnym aby fotografia była uznana za kolekcjonerską i zapewniała trwałość archiwalną. Drukuje swoje prace zapewniając zgodność z międzynarodowym standardem Epson DigiGraphy. Również w technice druku Piezography®,  stosuje podłoża bawełniane i mineralne pigmenty, stara się zapewnić najwyższą jakość i ponadczasową trwałość.

Data wydarzenia: 
04.10.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: