Jesteś tutaj

Podróże po Ameryce Łacińskiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
19.01.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Podróże po Ameryce Łacińskiej

Tequila – napój bogów czy zwykły samogon? Kolumbia –jeden z najpiękniejszych krajów Ameryki Łacińskiej czy gniazdo baronów narkotykowych? Fidel Castro – bożyszcze czy przekleństwo Kubańczyków? Amazonia - daje schronienie i ukojenie zszarpanych nerwów, czy jest to potężna maszyna do zabijania?

Na te i na wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć autorzy serii książek: „Oczami Dos Gringos.” Na spotkaniu opowiedzą Państwu o swoich podróżach po krajach Ameryki Centralnej i  Środkowej. Przybliżą kulturę tamtych społeczeństw, wskażą miejsca, które warto odwiedzić, opowiedzą o spotkaniach z miejscowymi  ludźmi, o tym, jak poznawali ich kulturę i zwyczaje. Nasi goście opowiedzą również  o swoich przygodach, niektórych bardzo niebezpiecznych, a innych, z perspektywy czasu, bardzo śmiesznych. Dos Gringo, czyli biali ludzie postarają się przekonać Państwa, że podróżować może każdy, bez względu na wiek i zasobność portfela. Autorzy podzielą się swoim doświadczeniem i opowiedzą, jak przygotowują się do wyprawy oraz w jaki sposób starają się podróżować bezpiecznie i uczynić ją niezapomnianym przeżyciem.

Jan Kurzela – urodzony w Gdańsku w 1948r. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.  Przez wiele lat współpracował z organizacją producentów muzycznych w zakresie praw autorskich. Obecnie na emeryturze.

Alicja Kubiak – urodzona w Poznaniu w 1974r. Absolwentka  Wydziału Neofilologii w zakresie filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie nauczyciel oraz lektor języka angielskiego.

www.facebook.com/oczami.dos.gringos

 

Data wydarzenia: 
19.01.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: