Jesteś tutaj

"Podwójny kochanek"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
01.06.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

"Podwójny kochanek"

Film François Ozona oraz debata w ramach projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii.

Thriller erotyczny twórcy „Basenu”, „8 kobiet” oraz „Młodej i pięknej”.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.

Projekcja w ramach projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii. Inspiracją do powstania projektu była książka „Filmowy leksykon psychologii” autorstwa Jolanty Pisarek i Pawła Fortuny. Tytuł projektu powstał w porozumieniu z wydawcą książki – Wydawnictwem Słowa i Myśli – oraz po akceptacji pomysłu przez autorów, z 15 czerwca będą mogli się spotkać odbiorcy Biblioteki pod Żółwiem.

Projekcja filmu poprzedzona zostanie miniwykładem Magdaleny Dietrich, która wprowadzi widzów w problematykę obrazu. Prelekcja dotyczyła będzie zagadnień z zakresu psychoanalizy, psychologii klinicznej i psychologii społecznej.

Magdalena Dietrich: psychoterapeutka i psycholog, trenerka umiejętności psychologicznych. Absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS, Studium Terapii Uzależnień oraz kursów przygotowujących do pracy terapeutycznej i szkoleniowej. Obecnie w trakcie szkoły psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Założycielka Centrum Psychoterapii i Rozwoju Ku Sobie. Obecnie pracuje na oddziale dziennym psychiatrycznym dla osób dorosłych w Gdańskim Centrum Zdrowia i wykłada na Uniwersytecie SWPS.

 

Partnerami projektu są Gutek Film, Wydawnictwo Słowa i Myśli oraz Koło Naukowe Studentów i Wykładowców SWPS Integra.

 

Film tylko dla widzów dorosłych. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Data wydarzenia: 
01.06.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: