Jesteś tutaj

Pogromcy jednorazowego plastiku

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
10:00

Pogromcy jednorazowego plastiku

Szanowni Nauczyciele! Ambasada USA i Fundacja Nasza Ziemia, zapraszają chętnych pedagogów do udziału w pilotażowej edycji projektu „Pogromcy Jednorazowego Plastiku”.

Cele projektu to:

  • zbudowanie jak najwyższej świadomości o skutkach używania tworzyw sztucznych
  • zaangażowanie jak najszerszej społeczności w unikanie używania jednorazowego plastiku i ograniczanie tworzenia odpadów z tworzyw sztucznych
  • przekazanie nauczycielom wiedzy o tworzywach sztucznych (rodzaje tworzyw, ich zastosowania, ew. szkodliwość i oddziaływanie na zdrowie i życie, skutki ich stosowania,  wpływ na środowisko, sposoby postępowania z odpadami itp.) oraz wyposażenie nauczycieli w pakiet edukacyjny, dzięki któremu będą mogli ze swoimi uczniami przeprowadzić eko-lekcję, przeprowadzić prostą lokalną kampanię przeciw jednorazowym plastikom oraz zaangażować swoich uczniów w podjęcie Wyzwania Pogromcy Jednorazowego Plastiku.

Warsztat wprowadzający do projektu odbędzie się dnia:

 21 listopada (czwartek) 2019 roku

w American Corner Gdańsk , ul. Targ Rakowy 5/6 , Gdańsk, o godz. 10:00

Warsztat potrwa ok. 3 godzin. Nauczyciele otrzymają na zajęciach komplet materiałów merytorycznych oraz wiedzę potrzebną do przeprowadzenia samodzielnych zajęć.
Zajęcia z uczniami można przeprowadzić na dowolnym przedmiocie, choć najlepiej pasują do zajęć z nauk przyrodniczych lub lekcji wychowawczej.

Pełna treść regulaminu warsztatów jest dostępna w siedzibie American Corner - email: american_corner@wpg.org.pl

 

Pomysłodawcą i autorem projektu oraz prowadzącym zajęcia jest Sławek Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia w latach 2012-2019.

 

Zgłoszenie chęci udziału prosimy przysyłać do dnia 18 listopada do godz. 17:00.

na adres:  american_corner@wbpg.org.pl

Data wydarzenia: 
21.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
10:00
Udostępnij: