Jesteś tutaj

Pomorskie ciekawostki z BBC (cz. 24) – Przyroda Pomorza Gdańskiego i Środkowego

/
Data wydarzenia: 
29.07.2022

Pomorskie ciekawostki z BBC (cz. 24) – Przyroda Pomorza Gdańskiego i Środkowego

Letni czas kusi, by spędzić czas na łonie przyrody. Gdzie to zrobić w naszym regionie? Kompendium wiedzy na ten temat są publikacje udostępnione w Bałtyckiej Bibliotece Cyfrowej (BBC). Jest ich tutaj ponad 4000!

Wydawcami przyrodniczych druków ulotnych, książek, czasopism i biuletynów upublicznionych w BBC są m.in. Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych z siedzibą w Słupsku oraz słupski oddział Ligii Ochrony Przyrody. Spośród powyżej wymienionych na początek polecamy właśnie druki ulotne, zwierające skomasowane informacje o pomorskich chronionych miejscach i zwierzętach. Naszym zdaniem świetnie mogą one się sprawdzić również jako materiał dydaktyczny. Godne czytelniczego zainteresowania są także czasopisma i biuletyny. Z tych pierwszych np. „Gawron”, redagowany przez pracowników Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku, czy nieukazujące się już „Jantarowe Szlaki”. Z drugich m.in. „Aktualia Ochrony Przyrody”.

Poniżej prezentujemy wybrane druki ulotne. Zachęcamy jednak do poszukiwań na własną rękę, czemu służy wyszukiwarka Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej. Naprawdę warto!

 

Zaborski Park Krajobrazowy

 

Kaszubski Park Krajobrazowy

 

Nadmorski Park Krajobrazowy

 

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

 

Trójmiejski Park Krajobrazowy

 

Wdzydzki Park Krajobrazowy

 

Wdzydzki Park Krajobrazowy. Informator przyrodniczo-turystyczny

 

W powietrzu, na lądzie i wodzie

 

Mierzeja W. i jej duch

 

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

 

Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom

 

Nietoperze

 

Jak pomagać nietoperzom?

 

Rzeki włosienicznikowe

 

Torfowiska

 

Rzeki "żywe arterie krajobrazu"

 

Jeziora lobeliowe

 

Ratując raka szlachetnego, zachowujemy bioróżnorodność

 

Mewia Łacha

 

 

torfowiska.jpg

 

 

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa utworzona została w 2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. W 2011 r. partnerem strategicznym przedsięwzięcia została Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. W sumie, wraz z pozostałymi partnerami, bibliotekę tworzą 33 instytucje. Upublicznione obiekty – czasopisma, książki, zdjęcia, dokumenty urzędowe, grafiki, kroniki, księgi adresowe i in. – dotyczą przede wszystkim Pomorza Gdańskiego i Środkowego.

Data wydarzenia: 
29.07.2022
Udostępnij: