Jesteś tutaj

Pomorskie ciekawostki z BBC i innych bibliotek cyfrowych (cz. 10)

/
Data wydarzenia: 
19.03.2021

Pomorskie ciekawostki z BBC i innych bibliotek cyfrowych (cz. 10)

Prawie trzy tysiące zdjęć – pochodzących z lat. 20.-50. XX w. – autorstwa Władysława Baranowskiego, wiejskiego fotografa z Cieszenia w powiecie kartuskim, prezentujemy w Bałtyckiej Bibliotece Cyfrowej.

Spuściznę po Władysławie Baranowskim w postaci stykówek i  warsztatu pracy posiada Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Te pierwsze, zdigitalizowane przez pracowników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku i upublicznione w Bałtyckiej Bibliotece Cyfrowej, ukazują mieszkańców gminy Chmielno i  ościennych podczas różnych uroczystości (wesel, pogrzebów, Pierwszej Komunii Św.), pracy, a także mniejszych i większych spotkań.

Zdjęcia W. Baranowskiego można oglądać tutaj:

https://www.bibliotekacyfrowa.eu/dlibra/results?q=Baranowski%2C+W%C5%82adys%C5%82aw&action=SimpleSearchAction&type=-6&p=0

 

Ich komercyjne wykorzystanie jest zabronione.

 

Baranowski Wl.jpg

 

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

biblioteka cyfrowa.eu

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa utworzona została w 2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. W 2011 r. partnerem strategicznym przedsięwzięcia została Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. W sumie, wraz z pozostałymi partnerami, bibliotekę tworzą 33 instytucje. Upublicznione obiekty – czasopisma, książki, zdjęcia, dokumenty urzędowe, grafiki, kroniki, księgi adresowe i in. – dotyczą przede wszystkim Pomorza Gdańskiego i Środkowego.

Data wydarzenia: 
19.03.2021
Udostępnij: