Jesteś tutaj

Portrety Ziemi - Andrzej Wróblewski

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.02.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Portrety Ziemi - Andrzej Wróblewski

Pierwsza odsłona nowego projektu "Portrety Ziemi", w którym autor stawia, nie tylko sobie, pytanie o to jakie jest nasze podejście do Ziemi, w jaki sposób ją pojmujemy? Wystawę można oglądać do 14.03.2018.

OD AUTORA

Projekt „Portrety Ziemi” rozpoczynam cyklem z okolic Luksoru w Egipcie. Leżące nad brzegiem Nilu skrawki uprawnej Ziemi, pozwalają na czterokrotne zbiory w okresie jednego roku. Od wieków nie nastąpiły tam znaczące zmiany w sposobie upraw i zbiorów. Cały projekt „Portrety Ziemi” planowany na kilka cykli, chciałbym zrealizować stawiając nie tylko sobie pytanie:

Jaki jest nasz stosunek do Ziemi, w jaki sposób ją pojmujemy?

 

O AUTORZE

ANDRZEJ KAZIMIERZ WRÓBLEWSKI

artysta fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. W latach 1961-1965 współpracował z Kielecką Gazetą Codzienną jako fotoreporter. W 1966 roku wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i czynnie uczestniczył w projektach fotograficznych pogłębiając swoje umiejętności w wielu dziedzinach sztuki fotograficznej. Przez dłuższy okres zajmował się tworzeniem małych form rzeźbiarskich w bursztynie stanowiących unikatowe exemplum o zróżnicowanej symbolice, co w połączeniu ze srebrem nadawało głębię oraz ponadczasową pewność wartości. Od kilku lat tworzy w technikach historycznych: gumie chromianowej i platynotypii.

Data wydarzenia: 
16.02.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: