Jesteś tutaj

Powakacyjnie na DKK

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
22.09.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
16.30

Powakacyjnie na DKK

Josef i Kwieta poznali się przed drugą wojną światową na wykładach profesora Hroznego, czeskiego językoznawcy, który odczytał utrwalone pismem klinowym teksty hetyckie, uważane za najstarsze pisemne zabytki grupy języków indoeuropejskich. Josef postanawia rozwiązać zagadkę innego martwego języka, by zaimponować ukochanej kobiecie. Ale w 1948 roku klika miesięcy po narodzinach córki, trafia do więzienia za "działanie na szkodę państwa". Kwieta, chcąc pomóc mężowi, prosi o wsparcie dawnego przyjaciela. Nie wie, że to on przyczynił się do aresztowania Josefa...

logo_dkk_duze.jpg

Tomášz Zmeškal - List miłosny pismem klinowym

Josef i Kwieta poznali się przed drugą wojną światową na wykładach profesora Hroznego, czeskiego językoznawcy, który odczytał utrwalone pismem klinowym teksty hetyckie, uważane za najstarsze pisemne zabytki grupy języków indoeuropejskich. Josef postanawia rozwiązać zagadkę innego martwego języka, by zaimponować ukochanej kobiecie. Ale w 1948 roku klika miesięcy po narodzinach córki, trafia do więzienia za "działanie na szkodę państwa". Kwieta, chcąc pomóc mężowi, prosi o wsparcie dawnego przyjaciela. Nie wie, że to on przyczynił się do aresztowania Josefa... (opis książki)

"List miłosny pismem klinowym” to książka wybitna, prawdziwe mięso literatury, które od zawsze budują wielkie tematy: miłość, zdrada, wojna i historia. Wykorzystana przez  Zmeškala narracja, która wymyka się kategorii przyczynowości współgra z portretem tragicznych czasów, w których jednostka musi polec w konfrontacji z irracjonalnością dziejów. (Łukasz Grzesiczak novika.pl)

http://www.tomaszmeskal.cz/english/

Czy potwierdzą Państwo takie recenzje, czy książka wywoła gorące dyskusje?... Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki!

Data wydarzenia: 
22.09.2015
Godzina rozpoczęcia: 
16.30
Udostępnij: