Jesteś tutaj

Powstanie seria wydawnicza WiMBP w Gdańsku

/
Data wydarzenia: 
07.07.2020

Powstanie seria wydawnicza WiMBP w Gdańsku

Już wiemy jak będzie wyglądała nowa seria wydawnicza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Autorem projektu jest uzdolniony student gdańskiej ASP Karol Polak.

Rozstrzygnięty został konkurs pn. „Projekt serii wydawniczej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku na podstawie publikacji Szklanki żydowskiej krwi autorstwa Dariusza Filara”. Jego uczestnikami byli studenci Pracowni Projektowania Plakatu i Form Reklamowych Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, którzy swoje prace wykonali pod okiem prof. Sławomira Witkowskiego i dr. Adama Świerżewskiego.

Z piętnastu stworzonych projektów Komisja Konkursowa (Jarosław Zalesiński / WiMBP w Gdańsku – przewodniczący, dr Joanna Grey / WiMBP w Gdańsku, Iwona Joć-Adamkowicz / WiMBP w Gdańsku oraz dr Ada Pawlikowska / ASP w Gdańsku) nagrodę główną – 4000 zł brutto – postanowiła przyznać Karolowi Polakowi z Wadowic, studentowi III roku grafiki. Laureat w sierpniu bronić będzie pracę licencjacką, po czym zamierza kontynuować naukę na studiach magisterskich w gdańskiej uczelni. Jego zwycięski projekt jest, zdaniem jury, dopracowany, oryginalny, oszczędny w środkach, a jednocześnie wyrazisty i zapadający w pamięć. Wyróżnia się bardzo dobrą typografią. Zaproponowany pomysł oprawy z tkaniny introligatorskiej obecnie powraca do łask i stanowi szlachetną alternatywę dla zwykłych foliowanych okładek.

Zwycięski projekt

2IMG_00252.jpg

 

 

Data wydarzenia: 
07.07.2020
Udostępnij: