Jesteś tutaj

Projekcja filmu „Intruz”

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.11.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Projekcja filmu „Intruz”

Zapraszamy na projekcję filmu „Intruz” Magnusa von Horna oraz debatę w ramach projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii.

„Intruz” opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John - pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i próbuje rozpocząć życie na nowo. Szybko jednak zderza się z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

Nagrodzony na Festiwalu w Gdyni za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż, trzymający w napięciu debiut Magnusa von Horna. Jedyna pełnometrażowa polska produkcja pokazana w ramach festiwalu Cannes w 2015 roku, z doskonałymi zdjęciami nominowanego do Oscara za „Idę” Łukasza Żala.

Rozmawiać będziemy na tematy związane z psychologią rozwojową, psychologią pozytywną (sprawczość, sprawiedliwość, humanitaryzm), psychologią poznawczą, emocji i motywacji oraz psychologii społecznej (konflikt, role społeczne, wpływ społeczny, manipulacja).

Prelekcja i prowadzenie debaty:
Magdalena Dietrich
- psychoterapeutka i psycholog, trenerka umiejętności psychologicznych. Absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS, Studium Terapii Uzależnień oraz kursów przygotowujących do pracy terapeutycznej i szkoleniowej. Obecnie w trakcie szkoły psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Założycielka Centrum Psychoterapii i Rozwoju Ku Sobie. Obecnie pracuje na oddziale dziennym psychiatrycznym dla osób dorosłych w Gdańskim Centrum Zdrowia i wykłada na Uniwersytecie SWPS.

Partnerami projektu są Gutek Film, Wydawnictwo Słowa i Myśli oraz Koło Naukowe Studentów i Wykładowców SWPS Integra.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Data wydarzenia: 
16.11.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: