Jesteś tutaj

Projekcja filmu "W futrze"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
08.12.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Projekcja filmu "W futrze"

Jak naprawdę wyglądają kulisy przemysłu futrzarskiego? Co starają się ukryć hodowcy zwierząt futerkowych? Jakie mroczne tajemnice skrywa ten budzący skrajne uczucia biznes? Film „Wewnątrz futra” przedstawia realia chowu zwierząt futerkowych.

Pokaz organizowany jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, ogólnopolską inicjatywę na rzecz praw zwierząt. Stowarzyszenie działa od 2012 roku w prawie wszystkich większych miastach Polski, w tym również w Trójmieście. Celem Stowarzyszenia jest edukacja promująca pozytywne postawy wobec zwierząt, edukacja empatyczna, ograniczenie przemysłowej hodowli zwierząt oraz promocja weganizmu. Więcej o tym czym się zajmują można znaleźć na stronie na stronie http://www.otwarteklatki.pl.

Opis filmu:
Aktywista, obrońca praw zwierząt Frank Nervik przekonuje przedstawicieli przemysłu futrzarskiego, że chce założyć własną firmę futrzarską. Uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach zawodowych, podczas których rejestruje wszystko ukrytą kamerą. Materiał, który zdobywa, obnaża prawdziwą politykę przemysłu futrzarskiego. Dlaczego naturalne futra uznawane są na rynku za ekologiczne? Wiele firm i korporacji handlujących futrami promuje swój przyjazny środowisku wizerunek, utrzymując, że sprzedaje futra zwierząt niehodowanych. Jak jest naprawdę? Twórca filmu Ola Waagen szuka odpowiedzi na pytanie, jaki powinien być skuteczny model działania organizacji prozwierzęcych.

"Inside Fur"
reż. Ola Waagen / Norwegia 2014 / 57 min

Projekcja poprzedzona zostanie krótkim wprowadzeniem, natomiast po filmie przewidziano czas na dyskusję i zadawanie pytań. Zapraszamy też do podzielenia się refleksjami na temat filmu.

Data wydarzenia: 
08.12.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: