Jesteś tutaj

Promocja bestsellerowego debiutu - „Foucault w Warszawie”

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
23.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Promocja bestsellerowego debiutu - „Foucault w Warszawie”

Pierwszego dnia Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania zapraszamy na spotkanie autorskie z Remigiuszem Ryzińskim - autorem bestsellerowego reportażu „Foucault w Warszawie”.

Remigiusz Ryziński - filozof, kulturoznawca, pisarz, wykładowca akademicki. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował też na Sorbonie. Stypendysta m.in. rządu francuskiego, Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Stołecznego Warszawy. Zajmuje się gender i queer. Jest feministą, wielbicielem kultury queerowej, jogi i polskiego morza. Wydał trzy książki akademickie. Foucault w Warszawie jest jego debiutem reporterskim.

"Foucault w Warszawie" - Warszawa 1958. Szare ulice, na każdym kroku milicja. W mieście pojawia się mężczyzna o niebanalnej urodzie i światowych manierach. Wynajmuje mieszkanie, zaczyna pracę, wieczorami wychodzi albo przyjmuje u siebie.
Ilu mężczyzn składało o nim raporty? Na ilu SB zbierała informacje? Czy istnieją różowe teczki? Kogo kochał najbardziej i kto zdradził go najboleśniej? Jak wyglądało jego życie na co dzień i dlaczego naprawdę musiał wrócić do Francji? I wreszcie – kim był jego legendarny kochanek?
Nieznana historia Michela Foucault, wielkiego francuskiego filozofa, który  przez rok przebywał w Polsce i pozostawił po sobie dopiero dziś odkryte ślady. Teczki SB, które nie miały ujrzeć światła dziennego. Pamięć ludzi, którzy go znali i dla których dużo znaczył. Wspomnienia, fakty, dokumenty.
Śledztwo, którego efektu nikt się nie spodziewał.

żródło opisu: Wydawnictwo Dowody na istnienie

PROGRAM FESTIWALU SZTUKA CZYTANIA >REPORTAŻ<

sztuka-czyt_slajder_0.jpg

Data wydarzenia: 
23.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: