Jesteś tutaj

Promocja książki „Co najmniej 32 POWODY, aby pokochać Niemcy” - pod redakcją Andrzeja Chludzińskiego

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
17.05.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Promocja książki „Co najmniej 32 POWODY, aby pokochać Niemcy” - pod redakcją Andrzeja Chludzińskiego

Czy Polacy kochają Niemców i jakie są tego uczucia? W książce „Co najmniej 32 POWODY, aby pokochać Niemcy” chodzi o spojrzenie wielu Polek i Polaków na kraj za Odrą i jego mieszkańców, o doświadczenia w kontaktach z Niemkami i Niemcami w kontekście naszej historii i czasów współczesnych, niemniej z dostrzeżeniem tego, co wydarzyło się w sprawach polsko-niemieckich w ostatnich kilkudziesięciu latach.

W 2015 roku ukazała się książka niemieckiego autora Matthiasa Kneipa „111 Gründe, Polen zu lieben. Eine Liebeserklärung an das schönste Land der Welt”, a w 2017 – jej polski przekład: „111 powodów,
by kochać Polskę. Wyznania niemieckiego pisarza”. Andrzej Chludziński zainspirowany tą pozycją przygotował publikację mówiącą o relacji odwrotnej.

Andrzej Chludziński - Pomorzanin z urodzenia i zamiłowania. Z wykształcenia polonista, specjalizujący się w zagadnieniach języka, a zwłaszcza onomastyki (nazewnictwa). Autor ponad 300 publikacji, dotyczących głównie nazewnictwa pomorskiego, w tym książek: Toponimia powiatu białogardzkiego (2008), Nazwy miejscowe powiatu kołobrzeskiego (2009, 2011), Nazwy miejscowe powiatu  gdańskiego (pruszczańskiego) (2017). Organizator międzynarodowych, interdyscyplinarnych konferencji naukowych, takich jak "Dzieje wsi pomorskiej", "Karlino w poszukiwaniu tożsamości", "Nadodrzańskie spotkania z historią". Uczestnik różnych form współpracy polsko-niemieckiej. Wydawca książek o historii, etnografii, kulturze i sztuce oraz nazewnictwie. Członek gdańskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego oraz Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku.

Data wydarzenia: 
17.05.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: