Jesteś tutaj

Promocja książki „Sędzia od Świętego Jerzego”

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
24.04.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Promocja książki „Sędzia od Świętego Jerzego”

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki "Sędzia od Świętego Jerzego" Michaelem Tequila.

Społeczeństwo żyje w stanie niepewności. Niebezpiecznie jest mieć „niewłaściwe” poglądy polityczne. To efekt śmiertelnej rywalizacji największych partii politycznych i polaryzacji społecznej. Ani rząd, ani prezydent nie umieją rozwiązać problemu. Perspektywa wydarzeń staje się coraz bardziej niejasna. Sportowe igrzyska polityczne doprowadzają do niebezpiecznej konfrontacji przywódców dwóch partii. Rozstrzyga ją sędzia główny igrzysk ku bezgranicznej radości tysięcy widzów na trybunach. Uważają go za bohatera. W ocenie prezydenta państwa decyzja sędziego jest bardzo ryzykowna. Prezydent nie myli się. W najmniej oczekiwanym momencie przynosi ona nieoczekiwane, szokujące konsekwencje...

Powieść można zaliczyć do gatunku psychologiczno-obyczajowo-kryminalnego. Stanowi ona swobodną alegorię kraju, gdzie rywalizacja czołowych postaci nabiera wymiarów szaleństwa. W narracji i dialogach pisarz chętnie korzysta z groteski i karykatury.

 

Michael Tequila to pisarz i poeta polsko-australijski, autor trzech tomików wierszy i dwóch powieści.

Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych. Człowiek ze zróżnicowaną karierą zawodową, był m.in. attaché i radcą handlowym polskiej ambasady w Kolumbii, kierownikiem planowania strategicznego w banku australijskim, nauczycielem akademickim znanej instytucji edukacyjnej MBA i kilku uczelni w Polsce, dyplomowanym psychoterapeutą i zawodowym tłumaczem polsko-angielskim w Australii. Biegle zna angielski i hiszpański.

Zwiedził prawie wszystkie kraje europejskie, mieszkał w Kolumbii, Grecji i Australii, obecnie mieszka w Gdańsku. Prowadzi cieszący się zainteresowaniem blog na stronie autorskiej MichaelTequila.com. Uprawia jogging, pływanie i jazdę na rowerze, interesuje się psychologią i polityką, szczególnie ceni sobie literaturę południowoamerykańską.

Dorobek literacki autora:

  • Współczesność czyli kontestacje z antypodów – poezje, wydanie książkowe, Adelajda.
  • Klęczy cisza niezmącona – poezje, wydanie książkowe, Wydawnictwo Bernardinum oraz wydanie elektroniczne (e-book) www.smashwords.com.
  • Oniemiałość – poezje, wydanie elektroniczne (e-book), www.smashwords.com.
  • Plener zagubionych uczuć – powieść, wydanie elektroniczne (e-book), www.smashwords.com.
  • Sędzia od Świętego Jerzego – wydanie książkowe, Wydawnictwo Novae Res, w sprzedaży od 2 marca na www.zaczytani.pl
Data wydarzenia: 
24.04.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: