Jesteś tutaj

Promocja książki "Ana - Rozbite lustro"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.04.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Promocja książki "Ana - Rozbite lustro"

Najnowsza książka Andrzeja Grzyba

Zapraszamy do Filii Gdańskiej WiMBP na kolejne spotkanie!

Tym razem bohaterami wydarzenia będą: książka „Ana - Rozbite lustro.” oraz jej autor – Andrzej Grzyb.

Promocja książki odbędzie się 7 kwietnia 2016 r. (czwartek) o godz. 17.30 w Filii Gdańskiej WiMBP (ul. Mariacka 42, Gdańsk-Śródmieście)

 

ANDRZEJ GRZYB, poeta, prozaik, publicysta, działacz samorządowy, senator RP.

Ur. 1952 r. na Kociewiu. Wczesne dzieciństwo spędził we wsi Złe Mięso. Później przeprowadził się do Czarnej Wody. Ukończył studia  na Wydziale Humanistycznym (kierunek filologia polska) UG. Jako poeta debiutował w ramach prezentacji twórczości członków akademickiego Klubu "Pomorania". Publikował m.in. na łamach Pomeranii, Liter, Nowego Wyrazu. Zadebiutował w 1975 roku tomikiem  poetyckim  pt. "Skrajem lasów". Pełnił funkcję burmistrza miasta Czarna Woda (m.in. był organizatorem czarnowodzkich Biesiad Literackich) oraz starosty starogardzkiego. Należy do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Jego twórczość literacka jest związana z Ziemią Kociewską. Publikuje wiersze, utwory prozatorskie oraz artykuły publicystyczne, głównie w prasie pomorskiej. Jest autorem ponad trzydziestu książek, zapalonym wędkarzem oraz fotografikiem. Mieszka w Czarnej Wodzie. 

 

„Ana - rozbite lustro” to piękna opowieść o odzyskiwaniu życia, budowaniu swojej historii na nowo po wielkim nieszczęściu – z fragmentów, przebłysków wspomnień, kilku starych fotografii, listów, opowiadań bliskich, ludzkich losów. Niedopowiedzenia, fragmentaryczność, niedokończenia rządzące tą historią sprawią, że każdy czytelnik odczyta ją inaczej, po swojemu, i będzie do niej wracał.

(Justyna Maluga)

Data wydarzenia: 
07.04.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: