Jesteś tutaj

Promocja książki "Pirania na kolację"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.07.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Promocja książki "Pirania na kolację"

Nie trzeba być mistrzem kierownicy, żeby Stany Zjednoczone przejechać samochodem. Niekiedy wystarczy miesięczny kurs jazdy na motorze, by napisać własne wspomnienia z podróży motocyklem przez Amerykę Południową. Niepotrzebny własny jacht, by pod żaglami przepłynąć ocean i zarzucić kotwicę na Bora Bora, Vanuatu czy Tahiti. O tym wszystkim pięknie przekonuje Magda Bogusz w książce „Pirania na kolację” - zapraszamy na spotkanie z autorką!

W 1405 dni dookoła świata premiera Piranii na kolację

Nie trzeba być mistrzem kierownicy, żeby Stany Zjednoczone przejechać samochodem. Niekiedy wystarczy miesięczny kurs jazdy na motorze, by napisać własne wspomnienia z podróży motocyklem przez  Amerykę Południową. Niepotrzebny własny jacht, by pod żaglami przepłynąć ocean i zarzucić kotwicę na Bora Bora, Vanuatu czy Tahiti. O tym wszystkim pięknie przekonuje  Magda Bogusz w książce „Pirania na kolację”

Pani HR-owiec, 25 lat. Pan architekt, 26 lat. Magda i Tomek. Pewnego piątku, w drodze do pracy, postanawiają zupełnie zmienić swoje życie. Sprzedają wszystko, co nadaje się do sprzedania, biorą ślub i wyruszają w podróż, aby spędzić miesiąc miodowy, a raczej cztery miodowe lata. Plan jest prosty: po pierwsze spontaniczność, po drugie tanio.

Magda Bogusz i Tomek Bogusz przemierzyli prawie cały świat. Ich podróż trwała dokładnie 1405 dni, a zaczęła się 14 lipca 2010 roku na lotnisku w Warszawie, gdzie, z biletem w jedną stronę, polecieli do Stanów Zjednoczonych. Byli na 4 kontynentach , w 27 krajach. Przebyli 700 mil autostopem, 8 000 mil samochodem, 14 000 kilometrów autobusem, 21 163 kilometry motorem, 8200 mil morskich  żaglówką i 5 324 kilometry rowerami.

Trochę stopem, a później zardzewiałym samochodem przejechali Stany Zjednoczone. W Meksyku stali się gringos i zrozumieli, że nie wszyscy na świecie mówią po angielsku, w Gwatemali uczyli się więc hiszpańskiego. W Kolumbii kupili motor, którym jechali przez Ekwador, Peru, Boliwię i Chile, w ten sposób dotarli aż do Patagonii. Przez następne kilka miesięcy żeglowali jachtostopem po Pacyfiku. Odwiedzili Indian Kuna na archipelagu San Blas, później Galapagos, Tahiti, Bora Bora, Fidżi, Vanuatu. W Australii pracowali, aby zarobić na podróż po Azji.  W Tajlandii kupili rowery i przez Kambodżę, Laos i Chiny, aż do Hongkongu  przejechali na dwóch kółkach. Ostatecznie dotarli do Nepalu, trzy miesiące spędzili w Himalajach. Pod Everestem poczuli, że czas powrócić  do kraju, i po blisko 4 latach wrócili do Polski.

Ich blog z2strony.pl, na którym dzielą się wrażeniami z podróży, został Blogiem Roku 2013.

A gdyby tak zmienić coś w swoim życiu? A gdyby tak zmienić wszystko, przewrócić poukładany świat do góry nogami? Nie iść na żadne kompromisy. Rzucić pracę, sprzedać, co tylko da się sprzedać i nie przejmować się zbytnio tym, co będzie za rok czy dwa. Uwolnić się od tej rutyny i przewidywalności, od tego schematu, kredytów, kariery, rachunków. Doskonale wiedziałam, jak to zrobić, musiałam jeszcze tylko przekonać Tomasza – początek książki

Magda Bogusz – rocznik ‘83, dziennikarka, politolożka oraz ekonomistka, żona i matka uzależniona od poznawania ludzi i odkrywania miejsc, zakochana w świecie. Szczęśliwe dzieciństwo spędziła na Lubelszczyźnie w miasteczku Łuków, obecnie mieszka w Gdańsku. Choleryczka, nałogowa wielbicielka  czekolady, miłośniczka gór i słońca. Była pełnoetatowym pracownikiem korporacji, kelnerką w restauracji w Sydney, statystką w filmie bollywood, wolontariuszką w hospicjum. Współautorka bloga podróżniczego z2strony.pl, który został Blogiem Roku 2013 w kategorii Podróże, był nominowany do nagrody Trzy Żywioły oraz otrzymał tytuł Blog of Gdańsk 2014.

 

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki w atrakcyjnej cenie!

"Dom Książki"

Data wydarzenia: 
07.07.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: