Jesteś tutaj

Promocja książki pt. "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.11.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
16:00

Promocja książki pt. "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie"

Zapraszamy na spotkanie z Anną Król - autorką m.in. "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie" oraz "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia"

Jak najlepiej poznać drugą osobę? Trzeba zobaczyć miejsca, w których przebywała, poznać zwyczaje, dotknąć czasem pamiątek po niej, zamienić kilka słów z otoczeniem. I tym właśnie tropem poszła Anna Król, autorka książki „Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie”. Zaczęła zbierać informacje o Pisarzu składając codzienność kawałek po kawałku i z tych puzzli codzienności odkrywa Iwaszkiewicza dotąd nam nie znanego. Notatki w specjalnych zeszytach lub na skrawkach papieru, ulubiona woda kolońska, stosunek do pieniędzy, relacje z najbliższymi, zawartość szafy.... Wszystko to prowadzi nas do poznania Iwaszkiewicza jako normalnego człowieka, takiego samego jak my sami. Gdzież jest więc miejsce na skandal wywołany wkroczeniem w intymność?
Intymność opisywana przez Autorkę nie sprowadza się jedynie do erotyki. Wszak intymność oznacza również czułość i troskę o towarzyszkę życia, codzienną pracę, miejsca, w których najchętniej się przebywa, zwyczaje dnia codziennego, przyjaźnie czy stosunek do pieniędzy. I właśnie te sfery intymności odnajdziemy w „Rzeczach…”, które pozwolą nam na zupełnie inne spojrzenie na Jarosława Iwaszkiewicza. Od tej pory nie będzie on dla nas pupilkiem reżimu, pochowanym w galowy mundurze górniczym, pojawi się zupełnie inny Iwaszkiewicz, bardziej prawdziwy dzięki swej wrażliwości.

Książka ilustrowana jest fotografiami autorstwa Olgi Świąteckiej z PUAP collective, wykonanymi dzięki uprzejmości Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

źródło informacji: www.wilkikrol.pl 

Spotkanie odbędzie się w ramach 4. edycji Festiwalu Sztuka Czytania

Data wydarzenia: 
28.11.2015
Godzina rozpoczęcia: 
16:00
Udostępnij: