Jesteś tutaj

Promocja książki Zofii Marii Smalewskiej "Saga rodziny Grzeszczaków"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.06.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Promocja książki Zofii Marii Smalewskiej "Saga rodziny Grzeszczaków"

Ta opowieść czekała na publikację ponad 100 lat. Historia o niezwykłych losach zwykłych ludzi sięgających rodowodem do korzeni węgiersko-polskich, ale na wskroś pomorskich, chociaż kołowrót czasu czynił swoje, wpływając na losy jej bohaterów.

Historia ludzi, którzy po drodze napotkali Wielką Wojnę, a potem II wojnę światową, wypędzenia, obozy śmierci. Spotkali wiele pięknych miłości, romantycznych wspomnień, za którymi, mimo swoich okrucieństw, życie przebijało się w pierwszej kolejności. Przebijało się chociażby po to,
by można było przeżyć, trwać, kochać i budować na nowo.

 

Zofia Maria Smalewska - urodziła się w 1947 r. w Choszcznie. Dzieciństwo spędziła w Słupsku. Obecnie jest mieszkanką Gdańska. Ukończyła Akademię Rolniczą w Szczecinie. Przez wiele lat pracowała w administracji woj. pomorskiego, na terenie którego działała także w turystyce (Ustka) i agroturystyce (Dymin, Rowy, Naćmierz). W szkole średniej była laureatką konkursów polonistycznych, potem wyróżniana była za opowiadania o agroturystyce, a latach 2010-2017 należała i tworzyła w słupskiej Grupie Literackiej „Wtorkowe spotkania”. Jej wiersze znalazły się w pięciu kolejnych antologiach poezji powiatu słupskiego, drukowane są w e-tygodniku pisarze.pl, w miesięczniku „Akant”, w ”Powiecie Słupskim” i lokalnej prasie. Wydała dwa tomiki poezji: Ja kobieta oraz Smaki życia i miłości.

Data wydarzenia: 
07.06.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: