Jesteś tutaj

Prosto z Ameryki

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.04.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Prosto z Ameryki

Razem z Gdańskim Klubem Poetów zapraszamy na wieczór poetycki z Tadeuszem Karmazynem. Spotkanie poprowadzi Gabriela Szubstarska. Zapraszamy serdecznie!

Tadeusz Karmazyn, ur.1946r. w Wilnie. Wysiedlony z rodziną zamieszkał w Gdańsku, gdzie ukończył szkołę podstawową, ogólniak i Politechnikę Gdańską (inżynier mechanik) oraz podyplomowy kurs wiedzy o teatrze, filmie i Telewizji na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył także Teologię na Uniwersytecie w Hamilton, Virginia. W 1972 r. zdobył II gówna nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jest laureatem "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie,1975,1976 i Targów Estradowych- "Czterolistną Koniczynę" w Łodzi, 1975. Był leaderem zespołu muzycznego "Styk," z którym występował jako wokalista w programie poezji Rafała Wojaczka z muzyką Jacka Stama, "Biała róża na jej piersi." Tadeusz Karmazyn śpiewał także wiersze Leśmiana, Gałczyńskiego, Szarego ,Reynolsds, Tracza.

Swoje wiersze drukował w magazynie "Bacopa" w USA i kwartalniku artystyczno-historycznym "Neony-Tożsamość." Debiutował tomikiem wierszy "Powroty/ Returns" - Wyd. "Marpress," Gdańsk 2013r. Jest współautorem Antologii poezji twórców powiatu gdańskiego "Niebieskie Neony" - Wyd. Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin, Pruszcz Gdański 2014.

Data wydarzenia: 
12.04.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: