Jesteś tutaj

Przeznaczone do burdelu

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
15.11.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Przeznaczone do burdelu

Zapraszamy na projekcję dokumentu "Przeznaczone do burdelu", który przedstawia życie codzienne dzieci urodzonych w Dzielnicy Czerwonych Latarni w Kalkucie. Debatę zgłębiającą problematykę filmu poprowadzi Magdalena Nowińska, koordynatorka i pomysłodawczyni projektu Biblio+doc Bibloteki pod Żółwiem.

15 listopada (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję filmu Zany Briski "Przeznaczone do burdelu". Reżyserka filmu – w 1998 roku wyruszyła do Indii, by dowiedzieć się czegoś na temat sytuacji kobiet w tym kraju. Trafiła do epicentrum seksbiznesu czerpiącego zyski z dziecięcej prostytucji. Poprzez naukę fotografii postanowiła tchnąć w życie nieletnich wiarę w możliwość odcięcia się od niechlubnego zawodu i wydostanie się z zaklętego kręgu zła. Czy dzieci są w stanie uciec od dziedziczonego z pokolenia na pokolenie przeznaczenia? Komu dana jest szansa edukacji w Indiach? Jakie są prawa kobiet w tym kraju? Czym jest Gang Różowego Sari? Pytania, które stawia film „Przeznaczone do burdelu” staną się pretekstem do dyskusji o sytuacji dzieci i kobiet w Indiach. 

Debatę zgłębiającą problematykę filmu poprowadzi Magdalena Nowińska, koordynatorka i pomysłodawczyni projektu Biblio+doc Bibloteki pod Żółwiem. Bibliotekarka z przypadku, joginka z wyboru, socjolożka i filmoznawczyni z wykształcenia. Pisze recenzje filmów i książek dla portalu Głos Kultury. 

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Biblio+doc Biblioteki pod Żółwiem, realizowanego we współpracy z Akademią Dokumentalną Against Gravity.

Data wydarzenia: 
15.11.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: