Jesteś tutaj

Recykling kultury po babsku - webinar online

/
Data wydarzenia: 
15.03.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Recykling kultury po babsku - webinar online

Czym jest recykling kultury i jak można ponownie wykorzystywać kulturę? Zapraszamy na spotkanie prowadzone przez dziewczyny ze stowarzyszenia Babizna. Poznacie przykłady recyklingu w kulturze ludowej i popkulturze, oraz dowiecie się, jaką rolę w kulturze pełnią kobiety i jak ważny jest powrót do korzeni. W końcu „babizna” oznacza spadek po babce!
Recykling.
Ponowne wykorzystanie lub odzyskanie materiałów uznanych za odpady.
Jeszcze nie tak dawno wszyscy kojarzyliśmy to słowo z segregowaniem, sortowaniem i przetwarzaniem śmieci. Większość tego procesu odbywała się poza naszym kręgiem zainteresowań.
Dziś recykling nabiera innego znaczenia. Odpady stały się modnym tworzywem nie tylko wśród artystów. Świat oszalał na punkcie freeganizmu, samodzielnego odnawiania mebli czy ponownego wykorzystywania makulatury do scrapbookingu.
A co jeśli powiemy Wam, że kulturę też można poddać recyklingowi?
Historia zna takie przypadki. Przykładem takiego recyklingu mogłoby być przetapianie dzieł sztuki kultury prekolumbijskiej na sztaby złota przez konkwistadorów.
Wyobraźcie sobie jednak, że możliwe jest także przetwarzanie niematerialnych elementów kultury. Można czerpać́ z kultury lokalnej, ludowej, tradycji i zwyczajów, i z poszanowaniem ich stworzyć coś zupełnie nowego!
Zaciekawieni?
--
Serdecznie zapraszamy na spotkanie online pt. „Recykling kultury po babsku”, które poprowadzą przez dziewczyny ze stowarzyszenia Babizna.
Podczas webinaru dowiecie się m.in: czym jest recykling kultury i jak można wykorzystywać kulturę ponownie, poznacie przykłady recyklingu kultury w kulturze ludowej i popkulturze.
Pogadamy też o tym, jak ogromną rolę w kulturze pełnią kobiety i jak ważny jest dziś powrót do naszych korzeni. W końcu „babizna” oznacza spadek po babce! 
--
KIEDY I GDZIE?
15 marca 2022 • godzina 17:00 • platforma ZOOM
Webinar będzie prowadzony w języku polskim i jest otwarty jest dla wszystkich, niezależnie od wieku czy płci. Udział jest bezpłatny.
Link do spotkania wyślemy w dniu wydarzenia na podany w formularzu adres e-mail oraz udostępnimy na naszych profilach w mediach społecznościowych. Przewidziana jest również transmisja na żywo na Facebook Live
--
O twórczyniach:
• Barbara Grabowska - feministka, blogerka, absolwentka Zarządzania instytucjami artystycznymi oraz obecna studentka psychologii ze specjalizacją psychoseksuologii. Miłośniczka podróży i kawy na podwójnym espresso.
• Agnieszka Salamądry - absolwentka Zarządzania instytucjami artystycznymi i Policealnej szkoły aktorskiej w Krakowie LartStudiO. Obecnie aktorka w trupie El Trupa Kabra. Miłośniczka kultury ludowej, praktykuje tzw. biały śpiew. Dziewczyna-natura, zakochana w kulturze skandynawskiej.
• Stowarzyszenie Babizna - „Babizna” jako słownikowa definicja „spadku po babce” jest społeczną organizacją pozarządową działającą na rzecz kultury i kobiet oraz kobiet w kulturze. Założona w 2020 roku z miłości do tworzenia zaangażowanych społecznie i kreatywnych inicjatyw ma na swoim koncie m.in. projekty takie jak „Gradova 2021 – Gdańsk nas szczycie” czy „Chodzą słuchy”, w których za pomocą trójmiejskich legend przybliżano kulturę odbiorczyniom i odbiorcom.
Data wydarzenia: 
15.03.2022
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: