Jesteś tutaj

Rodzinne szkice – konie i ptaki

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.01.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Rodzinne szkice – konie i ptaki

Różnorodne techniki artystycznego wyrazu, od szkiców począwszy, po malowanie na aksamicie, na pracach w drewnie kończąc. Wspólne pasje i zamiłowanie do sztuki. Zapraszamy na wernisaż wystawy Natalii Glazer i Waldemara Błachnio - córki i ojca. Wystawę udostępniamy do 16.02.2017.
"Rodzinne szkice – konie i ptaki”
 
Wystawa wybranych szkiców oraz prac w drewnie i na aksamicie przedstawiających konie i ptaki autorstwa Natalii Glazer oraz Waldemara Błachnio. Jest to pierwsza wspólna wystawa, przedstawiająca prace ojca i córki w spójnej tematyce. 
 
Waldemar Błachnio jest artystą-amatorem, który na co dzień prowadzi rodzinną firmę wytwarzania szyldów i reklam. Pasję do malarstwa i rysunku rozwinął podczas odbywania służby wojskowej. W czasie, gdy nauczał w szkole przedmiotów technicznych prowadził również pozalekcyjne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Na zajęciach tych prezentował różne techniki plastyczne – od szkice, kolaże, sitodruk, malarstwo olejne. Wyspecjalizował się w malarstwie olejnym krajobrazu, technice płaskorzeźby w drewnie i malowaniu na aksamicie.
 
Natalia Glazer jest artystą-amatorem i córką Waldemara Błachnio. Zapałem do rysunku zaraziła się od taty, który od najmłodszych lat pomagał jej rozwijać talent. Ukończyła biotechnologię na Politechnice Gdańskiej. Jest mamą dwóch córek. Rysunkiem zajmuje się w czasie wolnym. Ulubioną techniką Natalii jest rysunek ołówkiem zwierząt oraz zabytków architektury.
 
Data wydarzenia: 
20.01.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: