Jesteś tutaj

Ruszamy w Bieszczady

/
Data wydarzenia: 
13.02.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Ruszamy w Bieszczady

Co zostało dziś z mitu o dzikich Bieszczadach? Czy Bieszczady to nadal idealne miejsce do wypoczynku i samotnych wypraw w góry? Co dziś przyciąga turystów w Bieszczady? Dlaczego tak wielu marzy o tym, aby rzucić wszystko i ruszyć w Bieszczady? Kasia i Maciej Marczewscy opowiedzą o największych atrakcjach turystycznych regionu.

Kasia i Maciej Marczewscy, twórcy docierającego do miliona turystów internetowego przewodnika po Polsce www.ruszajwdroge.pl, autorzy przewodników „Ruszaj w Bieszczady” i „Ruszaj w Powiat Świecki”, oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 50 w Gdańsku-Suchaninie zapraszają na turystyczne spotkanie o magii Bieszczad.
Na spotkaniu podróżniczym Klubu Ruszaj w Drogę! pt. „Ruszamy w Bieszczady!” Kasia i Maciej podpowiedzą jak zacząć turystyczną przygodę ze zwiedzaniem Bieszczad. Udowodnią, że Bieszczady to nie tylko urzekające krajobrazy widziane na połoninach. Magię Bieszczad tworzą także legendy o bieszczadzkich biesach i aniołach oraz opowieści o zakapiorach i bieszczadzkich kowbojach szukających w regionie ucieczki od dotychczasowego życia.
Co zostało dziś z mitu o dzikich Bieszczadach? Czy Bieszczady to nadal idealne miejsce do wypoczynku i samotnych wypraw w góry? Co dziś przyciąga turystów w Bieszczady? Dlaczego tak wielu marzy o tym, aby rzucić wszystko i ruszyć w Bieszczady? Kasia i Maciej Marczewscy opowiedzą o największych atrakcjach turystycznych regionu. Wręczą też każdemu uczestnikowi sprawdzony plan 1-dniowych wycieczek idealnych na jesienny urlop w Bieszczadach.
Opowiedzą też dlaczego zdecydowali się napisać książkę o Bieszczadach pt. „Ruszaj w Bieszczady. Twój przewodnik na 14 dni w Bieszczadach” i jak ta książka stała się osobistym doradcą i przyjacielem setek turystów, którzy ruszyli z nią w Bieszczady. To jedyny taki przewodnik na polskim rynku: pięknie wydany, z kolorowymi zdjęciami, planami wycieczek i opowieściami zachęcającymi do odkrywania regionu.
Spotkanie zakończy losowanie przewodników i turystycznych gadżetów przywiezionych przez Kasię i Macieja z ich wycieczek po Polsce. Prowadzący będą też rozdawać darmowe mapy, przewodniki i foldery z różnych zakątków Polski: od Kaszub, Kociewia, przez centralną Polskę aż po Karkonosze, Małopolskę i Podkarpacie.
Po spotkaniu będzie można kupić przewodniki autorstwa Kasi i Macieja Marczewskich: „Ruszaj w Bieszczady” ze sprawdzonymi pomysłami na 14 dni w Bieszczadach oraz „Ruszaj w Powiat Świecki” z planem na 10 dni w mniej znanej części Kociewia – w regionie, w którym dobrze zjesz i wypoczniesz.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY Fundacja Ruszaj w Drogę!
Małżeństwo pasjonatów, pozytywnie zakręcone na punkcie zwiedzania Polski. Od 10 lat aktywnie ją zwiedzają, sprawdzają, testują i opisują najciekawsze atrakcje turystyczne w kraju.
Pod marką "Ruszaj w Drogę!" stworzyli: Fundację promującą polską turystykę w Polsce www.fundacja.ruszajwdroge.pl, Klub - jedyny taki w Polsce cykl prezentacji podróżniczych o polskich regionach www.ruszajwdroge.pl/kalendarz i największy blog podróżniczy o Polsce www.ruszajwdroge.pl.
Co roku z ich pomysłów na zwiedzanie Polski korzysta milion turystów, a ich podróże po Polsce obserwuje na co dzień ponad 50 tysięcy Fanów w mediach społecznościowych. Już w pierwszym roku działania ich Fundacja współpracuje z organizacjami turystycznymi z 16 polskich województw. Doceniają to jurorzy prestiżowego gdańskiego konkursu Tourism Trends Awards i ogłaszają Fundację Ruszaj w Drogę! "Debiutem Roku 2016".
W 2019 roku ukazują się na rynku ich pierwsze drukowane przewodniki: „Ruszaj w drogę na Kociewie”, „Ruszaj w Powiat Świecki” i „Ruszaj w Bieszczady”. Przewodniki można kupić na spotkaniach z czytelnikami i wysyłkowo w sklepie autorów www.sklep.ruszajwdroge.pl
Kasia i Maciej Marczewscy chętnie dzielą się sprawdzonymi pomysłami na wycieczki: w Internecie, w audycjach radiowych i telewizyjnych oraz na odbywających się regularnie w Trójmieście i okolicach spotkaniach i prezentacjach Klubu Ruszaj w Drogę!

Data wydarzenia: 
13.02.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: