Jesteś tutaj

Rymowanki-Sycylianki

/
Data wydarzenia: 
16.06.2015

Rymowanki-Sycylianki

W dniu 16 czerwca 2015 r. w naszej filii odbędzie się spotkanie z Ewą Cichocką, autorką książki dla dzieci pt. RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca.

W dniu 16 czerwca 2015 r. w naszej filii odbędzie się spotkanie z Ewą Cichocką, autorką książki dla dzieci pt. RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca. Autorką tej uroczej książeczki jest Gdańszczanka, podróżniczka i wnikliwa badaczka piękna, kultury i historii wielu zakątków świata (jej relacje z pobytu m.in. na Mauritiusie czy  Wyspach Liparyjskich mieliśmy zaszczyt przedstawić na spotkaniach autorskich w naszej placówce). Tym razem opowie najmłodszym czytelnikom o słynnych mitach, które zrodziły się na Wyspie Słońca. Spotkanie połączone będzie z pokazem multimedialnym.

RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca to wierszyki oparte na mitach starożytnej Sycylii. Historyjki opowiadają o herosach, stworach i potworach dawnej Wielkiej Grecji z dowcipną, współczesną puentą.
Bardzo oryginalne i bezpretensjonalne wierszyki o starożytnych bohaterach Sycylii - jak napisał prof. Jan Ciechowicz, powstały pomiędzy Polską a Sycylią. Ich autorkę zainspirowała podczas podróży na Wyspę sycylijska mitologia. Tam poznała, mieszkającą od lat Ewę Niewadzi, autorkę ilustracji losów antycznych postaci tj. Aretuza, Persefona,Cyklop, Dedal, Eol oraz Skylla i Charybda. Takstworzyły opowiedziane wierszem kolorowe historie o miłości, zdradzie, talencie oraz sprycie, odwadze, zemście i łakomstwie.
Dla Leonardo Masi, polonisty z Florencji ich lektura to świetny sposób na spotkanie z mitem, zarówno dla młodych jak i dla starszych:  - Kto lubi mądre bajki, kto lubi muzykalne wiersze, kto lubi mitologię, kto lubi wreszcie Sycylię... dla każdego ta książka będzie miłą niespodzianką – rekomenduje.

 

Data wydarzenia: 
16.06.2015
Udostępnij: