Jesteś tutaj

Sławomir Koper w Bibliotece na Suchaninie

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
22.04.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Sławomir Koper w Bibliotece na Suchaninie

Zapraszamy na spotkanie ze Sławomirem Koprem, autorem książek biograficznych, ukazujących ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki.

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Sławomir Koper (ur. 1963), historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie, Śladami pierwszych Piastów, Wędrówek po Polsce piastowskiej, Spaceru po Lwowie, Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej. Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX stulecia.

W swoich książkach stara się pokazać historię "z ludzką twarzą" ; ważne osobistości w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikając drażliwych tematów. Wychodząc z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka, porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. A polityk czy artysta ukazany "w szlafroku i kapciach" zyskuje tylko na autentyczności. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości.

Sławomir Koper mieszka w Legionowie, oprócz historii pasjonuje się muzyką i sportem. Jedna z książek autora, Kobiety władzy PRL wydawnictwa Czerwone i Czarne, została nominowana do nagrody Bestsellery EMPIKU 2012. Ze względu na zasięg Empiku i jego popularność, Bestsellery stanowią niezwykle cenny miernik upodobań, zainteresowań kulturalnych Polaków oraz odbicie trendów na naszym rynku.

Data wydarzenia: 
22.04.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: