Jesteś tutaj

Soczi – „zimowy” tropik. Tajemnice igrzysk - Stasia Budzisz-Cysewska

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
23.03.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
16.30

Soczi – „zimowy” tropik. Tajemnice igrzysk - Stasia Budzisz-Cysewska

W ramach Doktowykładów prowadzonych przez doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego zapraszamy wszystkich na wykład Stasi Budzisz-Cysewskiej pt.: Soczi – „zimowy” tropik. Tajemnice igrzysk.

Wokół Zimowej Olimpiady w Soczi narosło wiele mitów, niedopowiedzeń i niewygodnych faktów. Igrzyska zorganizowano w najcieplejszym miejscu w Rosji, w czarnomorskim (tropikalnym!) kurorcie – Soczi. Do historii przeszły one jako „Igrzyska Putina”. Jak wygląda dzisiaj teren olimpijski? Co stało się z ludźmi, którzy na mocy ukazu 310 zostali pozbawieni domów, mieszkań i ziemi? Jak wygląda dziś Soczi i czy jego mieszkańcy czują dumę narodową? I ile to kosztowało? Na te i na wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć. Referat oparty będzie o reportaż filmowy dotyczący powyższej tematyki oraz o własne badania terenowe.

mgr Stasia Budzisz-Cysewska - doktorantka UG, absolwentka filologii polskiej oraz rosyjskiej, tłumaczka, filmoznawczyni i reporterka. Publikowała m.in. w BlizieFragileNowej Europie Wschodniej, Nowym PrometeuszuPrzezroczachObserwatorze Międzynarodowym oraz w wielu portalach internetowych.

 

 

"Doktowykłady, czyli humanistyka oczami młodych naukowców" to cykl fakultatywnych spotkań zainicjowanych i prowadzonych przez uczestników Filologicznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego.

Data wydarzenia: 
23.03.2017
Godzina rozpoczęcia: 
16.30
Udostępnij: