Jesteś tutaj

Spacer śladami bohaterów - czyli spotkanie autorskie z Piotrem Borlikiem

/
Data wydarzenia: 
22.06.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
12:00

Spacer śladami bohaterów - czyli spotkanie autorskie z Piotrem Borlikiem

Piotr Borlik poprowadzi nas śladami bohaterów książki "Boska proporcja". W tle malowniczy Park Oliwski, a na pierwszym planie zbrodnia i policjantka Agata Stec, która szuka mordercy. Miejscem zbiórki będzie Palmiarnia w Parku Oliwskim o godzinie 12:00. Po spacerze zapraszamy na spotkanie do Biblioteki Oliwskiej, na którym dowiemy się co autor ma w głowie i jakie planuje zbrodnie. A dla wszystkich książkoholików na pewno nie zabraknie autografu !

Piotr Borlik

Urodził się w 1986 roku w Bydgoszczy. Po uzyskaniu tytułu inżyniera na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym rozpoczął pracę w fabryce firmy Sharp. To właśnie tam podczas ciągnących się w nieskończoność wieczornych zmian napisał pierwsze opowiadania.

Dalsze życie zawodowe i nieustanne podróże po Polsce umożliwiły mu rozwijanie literackich pasji. Kilka lat spędził w Hiszpanii, gdzie południowy klimat Marbelli i codzienna porcja słońca motywowały go do tworzenia kolejnych tekstów. Najczęściej można spotkać go zaczytanego w kryminałach, choć jak sam wspomina, ceni każdy rodzaj literatury, zwracając szczególną uwagę na polskich autorów.

Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych, co nie pozostało bez wpływu na jego kryminalny debiut.

Data wydarzenia: 
22.06.2019
Godzina rozpoczęcia: 
12:00
Udostępnij: