Jesteś tutaj

Spacer śladami Przybyszewskiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
02.07.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
14.00

Spacer śladami Przybyszewskiej

Zapraszamy na letni spacer po Gdańsku śladami Stanisławy Przybyszewskiej, utalentowanej międzywojennej dramatopisarki i nowelistki, autorki m.in. "Sprawy Dantona". Wycieczkę poprowadzi Anna Sadowska.

2 lipca (sobota) zapraszamy na spacer literacki po Gdańsku śladami Stanisławy Przybyszewskiej, który poprowadzi Anna Sadowska. Zaczynamy o godz. 14.00 pod dawnym Gimnazjum Polskim, ul. Augustyńskiego 1, Gdańsk. Wycieczka jest częścią projektu "Oblicza Przybyszewskiej", który ma na celu przypomnienie jednej z najważniejszych postaci gdańskiej sceny literackiej minionego wieku.

Anna Sadowska (rocznik 1974) – licencjonowana przewodniczka po Trójmieście,  specjalizująca się szczególnie w spacerach herstorycznych, współautorka gdańskiej trasy w książce „Szlaki kobiet. Przewodniczka po Polsce emancypantek”. Oprowadza po autorskich trasach śladami kobiet z Gdańska i Pomorza, współpracuje również z Instytutem Kultury Miejskiej i grupą społeczną Metropolitanka. Autorka artykułów biograficznych o Stanisławie Przybyszewskiej,  panelistka ubiegłorocznej debaty poświęconej twórczości pisarki. Pomysłodawczyni i organizatorka nadania gdańskiemu tramwajowi imienia Stanisławy Przybyszewskiej.

Data wydarzenia: 
02.07.2016
Godzina rozpoczęcia: 
14.00
Udostępnij: