Jesteś tutaj

Spacer rodzinny "Bohaterskie grassowanie"

/
Data wydarzenia: 
24.09.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
12.00

Spacer rodzinny "Bohaterskie grassowanie"

Zapraszamy na interaktywny spacer dla rodzin z dziećmi od 5 roku życia ulicami Dolnego Wrzeszcza.

Spotykamy się w samo południe - godz. 12.00 pod Biblioteką pod Kotem i Myszą ul. Lelewela 21/22

 

Zapraszamy na spacer pełen gier i animacji po Dolnym Wrzeszczu. Ta stara dzielnica może pochwalić się wieloma ciekawymi postaciami, które wpłynęły na jej kształt. Jednym z nich jest sam Günter Grass, który wychował się w okolicach ulicy Lelewela. Na naszej trasie znajdzie się dom rodzinny noblisty, ale nie tylko. Podczas spaceru dowiemy się o pierwszej rozmowie telefonicznej pomiędzy Śródmieściem, a Wrzeszczem, posłuchamy co wspólnego miał św. Stanisław z ujeżdżalnią koni, a także co zrobił dla Wrzeszcza  ksiądz… Bronisław Komorowski. W czasie wędrówki dowiemy si ę gdzie we Wrzeszczu znajdowało się jezioro, co to jest Polenhof i kto mieszkał w ceglanych domkach przy Kościuszki.

Spacer jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi od 5 roku życia, prowadzony przez przewodnika i animatora, ma formę interaktywną. W jego trakcie rozwiążemy szereg ciekawych zagadek i zadań.

Przewodniczkami po Wrzeszczu będą Dwie Ole.

 

Pracownia Dwie Ole : Jesteśmy grupą animatorów, projektantów i producentów działających razem w obszarze projektowania zmiany społecznej, szeroko rozumianej edukacji i animacji oraz promocji i rozwoju dziedzictwa kulturowego.

Realizujemy warsztaty i szkolenia dla dorosłych i dzieci z obszaru sztuk wizualnych, edukacji kulturalnej i placemakingu oraz kompleksowe programy artystyczne i edukacyjne.

Tworzymy nowe projekty i usługi, opowiadamy o miejscach, wystawach i wydarzeniach poprzez innowacyjne metody.

Pracujemy z odbiorcami – użytkownikami, wsłuchując się w ich potrzeby, sięgając po różne narzędzia jak community arts, design thinking, placemaking, crawdsourcing, partycypacja społeczna, wolontariat czy miejskie ogrodnictwo; tworząc projekty i miejsca dla ludzi i z ludźmi.

Współpracowałyśmy przy tworzeniu i realizacji projektów z takimi instytucjami jak: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Gdańska Galeria Miejska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Stowarzyszenie A Kuku Sztuka, Gdyński Park Naukowo-Technologiczny, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Narodowe Centrum Kultury i NInA – Narodowy Instytut Audiowizualny.

Aleksandra Mrozowska

historyczka sztuki, animatorka kultury, producentka wydarzeń, ogrodniczka miejska; na co dzień zastępca Kierownika Działu Edukacji w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, założycielka Pracowni Dwie Ole; zajmuje się translacją kodów kulturowych na język codzienności; intencją jej działań jest przełamywanie strachu przed sztuką, miastem, sąsiadem eliminując barierę niewiedzy; tworzy projekty edukacyjne i animacyjne skierowane do dzieci i dorosłych; specjalistka w tworzeniu i ewaluowaniu polskich aplikacji grantowych w obszarze kultury.

Aleksandra Tatarczuk

historyczka sztuki, managerka kultury, animatorka kultury i ogrodniczka miejska; założycielka pracowni Dwie Ole, zajmującej się promocją kultury i edukacją  kulturalna; współzałożycielka marki Miasto do usług, zajmującej się projektowaniem dobrych usług dla miasta; marki Trochękultury.pl promującej sztukę współczesną; realizatorka projektów społecznych i edukacyjnych; założycielka dwóch funkcjonujących ogrodów społecznych w Gdańsku; autorka publikacji edukacyjnych dotyczących dziedzictwa kulturowego i zmiany społecznej; pomysłodawczyni festiwalu „Cud nad Martwą Wisłą” (i kuratorka w latach 2013-2015). W swoich projektach wykorzystuje sztukę i ogrodnictwo miejskie jako narzędzia mediacji, a także metodykę zmiany społecznej i design thinking.

Data wydarzenia: 
24.09.2016
Godzina rozpoczęcia: 
12.00
Udostępnij: