Jesteś tutaj

Spacer z Ewą Czerwińską

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
23.05.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spacer z Ewą Czerwińską

Zapraszamy na wiosenny spacer po Gdańsku śladami architektury barokowej zorganizowany we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej w ramach projektu "Gdańskie Miniatury".

23 maja (wtorek) zapraszamy na spacer po Gdańsku, który poprowadzi Ewa Czerwińska, w ramach projektu Instytutu Kultury Miejskiej "Gdańskie Miniatury". Zbiórka o godz. 18.00 pod Biblioteką pod Żółwiem, ul. Św. Ducha 111/113. Trasa wycieczki została opisana przez Klaudiusza Grabowskiego w książce "Style architektoniczne w Gdańsku". Pretekstem do wycieczki jest Światowy Dzień Żółwia.

Ewa Czerwińska - jest licencjonowanym przewodnikiem trójmiejskim. Przewodnictwo jest nie tylko jej zawodem, ale też pasją, którą lubi się dzielić z innymi. Odwiedzającym Trójmiasto turystom pokazuje najciekawsze i najpiękniejsze zabytki Gdańska, Gdyni i Sopotu. Przekazując słuchaczom swoją wiedzę i mówiąc o tym, co ważne i ciekawe, stara się to robić w sposób łatwy i przyjemny.

Gdańskie Miniatury to trwający od 2009 roku projekt edukacyjny, który korzystając z formy gry terenowej, pozwala odkrywać uczniom i uczennicom, ale także dorosłym zainteresowanym historią Gdańska, niezwykłe miejsca i postacie związane z miastem. Zabawa przybiera różne formy, od gry w poszczególnych dzielnicach Gdańska, przez cykle tematyczne (Gdańsk wielokulturowy, legendy gdańskie, wielkie kobiety Pomorza), po uczęszczanie trasami proponowanymi przez same dzieci i młodzież. Gdańskie Miniatury realizowane są w cyklu szkolnym, podzielone na semestr zimowy i letni.

ikm_logo-500x330 małe.jpg

 

 

Data wydarzenia: 
23.05.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: