Jesteś tutaj

Spacer z przewodnikiem po Dolnym Wrzeszczu dla najmłodszych

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.09.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
11.40

Spacer z przewodnikiem po Dolnym Wrzeszczu dla najmłodszych

Dlaczego warto czytać książki? Jaki instrument muzyczny kojarzy się z Dolnym Wrzeszczem? Skąd płynie Strzyża? Jakie zwierzęta mieszkały dawniej w Parku Kuźniczki? Czy łatwo jest tańczyć z... parasolką? - o tym (i nie tylko) podczas godzinnego spaceru porozmawia z dziećmi Ewa Kowalska, która zachęci młodych uczestników i uczestniczki do stworzenia ilustrowanej opowieści o swojej dzielnicy. W Dolnym Wrzeszczu rodził się światowej sławy pisarz, noblista. Może wśród młodych Wrzeszczan rośnie jego następca lub następczyni...? OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

Ewa Kowalska - gdańszczanka z urodzenia i wyboru. Inżynier z wykształcenia, z zamiłowania humanistka. Autorka poświęconego Trójmiastu bloga iBedeker.pl. Miłośniczka całorocznych kąpieli w wodzie morskiej i nordic walking. Mama czwórki dzieci i babcia (na razie) trójki maluchów.

Spacer odbywa się w ramach projektu "Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku" realizowanego przez Fundację Wspólnota Gdańska przy dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańska.

Spacer poprzedzi wernisaż Magdaleny Giesek, podczas którego będzie można podziwiać ilustracje do Śpiewnika Gdańskich Lwiątek w Bibliotece Pod Kotem i Myszą o godz.11.00. 

Serdecznie zapraszamy. 

Data wydarzenia: 
16.09.2017
Godzina rozpoczęcia: 
11.40
Udostępnij: